טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

סיבות לאי מתן רישיון נשק

הקשחת פרמטרים והקפדה יתרה על זהירות במתן רשיונות נשק הן כורח המציאות

אם הייתם מתגוררים בארצות הברית כנראה שכל הכתוב כאן לא היה רלוונטי לגביכם כלל. שם הדרך לקבלת נשק היא קלה וקצרה הרבה יותר וכמעט ואינה כוללת בירוקרטיות כאלה ואחרות. המצב בארץ הוא אחר לגמרי והדרך לרישיון הנשק המיוחל כוללת הגשת בקשה מסודרת לרשויות ורק אם הן מוצאות אתכם כשירים תקבלו את הרישיון. חשוב לציין שלרשויות ישנן אפשרויות רבות לשלילת הבקשה ובדיוק בכך יעסוק עו"ד יהונתן קמיל בשורות הבאות.

תיקי חקירה פתוחים
במידה ולמגיש הבקשה לרישיון נשק ישנם תיקי חקירה שפתוחים כנגדו יכולות לשלול הרשויות את בקשתו לרישיון נשק. גם אם התיקים אינם נוגעים כלל לתחום הנשק ואין להם כל קשר אליו, הם יכולים להוות עילה לאי מתן רישיון נשק. הסיבה לכך היא שתיקי חקירה יכולים ליצור מצב בעייתי לפיו הנשק יכול לסכן את מגיש הבקשה או את הסובבים אותו, והרשויות לא ירצו לקחת את הסיכון. כמובן שבמידה ובקשתכם נשללה, ואתם חשים שאין לכך עילה מוצדקת, תוכלו להגיש ערעור כדי לנסות ולשנות את ההחלטה.

רישום פלילי
רישום פלילי יכול גם הוא להוות סיבה מוצדקת לאי מתן רישיון נשק. כאשר יחליטו הרשויות על סירוב הבקשה הם ייקחו בחשבון גורמים כמו חומרת העבירה שבוצעה, משך הזמן שעבר מאז שבוצעה, העונש שהוטל על מבקש הרישיון, אופי העבירה וכו'. אם יהיו סבורים שרישיון נשק עלול ליצור סכנה לאור הרישום הפלילי, זו יכולה להיות עילה מוצדקת לשלילת הבקשה. גם במקרה הזה ניתן להגיש ערעור ומומלץ להצטייד בעו"ד מומחה בתחום הנשק כדי להציג טיעונים משכנעים לביטול הסירוב.

דו"חות של גורמי רווחה
כאשר מוגשת בקשה לרישיון נשק היא נבחנת מזוויות שונות והרשויות בודקות, בין היתר, האם יש דו"חות של גורמי רווחה. הסיבה לכך היא שמתן רישיון נשק צריך להיעשות מתוך אחריות ושיקול דעת רבים. דו"ח רווחה עשוי להצביע על מצב רגיש לפיו ייתכן וישנה בעיה למשל של אלימות במשפחה, דבר שעשוי לסכן את סביבתו של מבקש הנשק. במידה ואכן קיים דו"ח כזה שמצביע על סכנה ממשית כלשהי, יכולות הרשויות לדחות את בקשת רישיון הנשק.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: