טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

סגירה מנהלית לעסק

ייעוץ, ליווי וטיפול במקרה של צו סגירה לעסק

צו סגירה לעסק הוא צעד קשה וחמור הננקט כנגד בעל עסק אשר פעל בניגוד לתנאי רשיונו או שפעל ללא רשיון כלל, אך יש לזכור כי למרות ההקשר ומהלך הדברים עד לקבלת הצו מדובר בצעד מניעתי נטו וממש לא בענישה.

צו סגירה לעסק
הרעיון הוא פשוט: נמצא פגם, במקרה או שלא במקרה, בפעילותו של עסק ויש בו חשש של ממש לסיכון הציבור – גורם מוסמך רשאי לעצור את פעילות העסק וזאת בכדי למנוע נזק שעלול להיגרם מהמשך הפעילות. מיהם אותם גורמים המוסמכים לסגור עסקים בישראל? כל אותם גורמים אשר אמורים לאשר את פעילות העסק עם פתיחתו ולבקרו במהלך פעילותו השוטפת כגון: משטרת ישראל, שירותי הכבאות, רשות מקומית, משרד הפנים או משרד הבריאות.

סיבות לקבלת צווי סגירה מנהליים
לצערנו דווקא עבירות פליליות של ממש הן אלה אשר מביאות בעלי עסקים למעמד של שימועים לקראת סגירה מנהלית ורוב המקרים בהם יצא למשרדנו לטפל היו סביב נושאים של מכירת אלכוהול לקטינים או מקרי אלימות וקטטות שאילצו את רשויות החוק להתערב.

תקופת סגירה מנהלית
צו מנהלי לסגירת עסק מוגבל מראש לתקופה של 30 יום וזאת במידה ולא הוגשו כבתי אישום נגד הבעלים במהלך תקופה זו. אם יוגשו כתבי אישום ניתן להאריך את סגירת העסק ל 30 יום נוספים.

קיבלת צו? יש מה לעשות
לא, לא נוכל להבטיח ביטלו של הצו אך נסיונינו מראה כי התמודדות שקולה, אחראית וזהירה יכולה לצמצם נזקים ומקרים לא מעטים להביא את העסק חזרה לפעילות מוקדם מהצפוי.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: