טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

מכירת אלכוהול לקטינים

אם תשאלו בעלי פיצוציות ודמיהן תגלו שמבין שלל הנושאים המרכיבים את חוק רישוי עסקים נושא מכירת האלכוהול הוא המפוקח והנאכף ביותר

הסכנה הברורה והמיידית של צריכת אלכוהול מופרזת לא פסחה על המחוקק אשר דואג לעדכן ולחדש תקנות בנושא (דוגמת הגבלת שעות מכירת האלכוהול אשר נכנסה לתוקף רק לא מזמן). זה לא שנשיאת נשק ללא רשיון טומנת בחובה פחות סכנות מהגשת אלכוהול אך לא ניתן להשוות את קלות ההשגה של הדברים.

אז מהם משקאות משכרים?
החוק מגדיר משקה משכר כמשקה אשר אחוזי האלכוהול בו הם שניים ומעלה. ללא אמצעים מיוחדים ותנאי מעבדה לא ניתן לקבוע את רמת האלכוהול במשקה ולכן מחויבים יצרנים ומפיצים בסימון רמת האלכוהול על בקבוקי ומארזי המשקה.

איסור מכירת אלכוהול לקטינים
החוק מחייב בדיקת תעודה מזהה במכירת אלכוהול ומתיר זאת רק בתנאי שלקונה מלאו 18 שנה. מכירה או הגשה של משקאות משכרים לקטינים היא עבירה אשר העונש עליה יכול להגיע עד 18 חודשי מאסר בפועל בנוסף לקנס כספי של אלפי שקלים וצעדי סגירה מנהלית לעסק שיכולים להגיע לתקופה של חודש ולגרום נזקים כלכליים כבדים.

מכירת אלכוהול לקטין - שאלת האחריות...
כמדברים על מכירה, מדברים על האקט עצמו ולכן ניתן להפריד במקרה זה בין בעל עסק לבין עובד אשר נושא הוא עצמו באחריות ובבדיקת תעודה מזהה לפני שימכור. כמובן שבאחריות בעל העסק לדאוג לתדרך את עובדיו ולהקפיד (כמו בכל נוהל ותקנה אחרים) כי מכירת האלכוהול תיעשה על פי חוק.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: