טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

עבירות מין בצבא

צה"ל רואה בחומרה רבה הטרדות מיניות ועבירות מין בצבא ומטיל על הנאשמים עונשים כבדים ביותר. נכון שהעניין מטופל בחומרה רבה גם באזרחות, אך בצבא הוא מטופל בחומרה רבה במיוחד.

התנאים הייחודיים בבסיסים הצבאיים השונים חושפים לא פעם את החיילות והחיילים למצבים של פגיעות מיניות, הטרדות מיניות ועבירות מין. בשנים האחרונות צה"ל נלחם במאמצים רבים למיגור התופעה והעונשים המוטלים על הנאשמים הם חמורים ביותר. עו"ד יהונתן קמיל, בעל ניסיון רב בייצוג נאשמים בבתי דין צבאיים, הוא האדם המתאים לעמוד לצידכם בכל מקרה של מעורבות בתלונה של עבירת מין בצבא. שנים של ניסיון והכרות מעמיקה עם המערכת הצבאית מסייעים בידיו להציג תוצאות טובות עבור המיוצגים שלו ולהוביל למזעור נזקים.

מה נחשב לעבירות מין בצבא?
פקודת מטכ"ל שיצאה בנושא "איסור פגיעה על רקע מיני"  קובעת שהטרדות מיניות יכולות להיות גם פיזיות וגם מילוליות. עבירות מין בצבא יכולים לכלול מעשים מגונים, תקיפות מיניות, ניצול יחסי מרות בין מפקד לפקוד, מעשי סדום, עבירות אונס, והטרדות מיניות מילוליות. גם צילום סרטונים אינטימיים של חיילות וחיילים (במקלחות למשל) והפצתם נחשב לעבירת מין חמורה. המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח) היא זו שאמונה על חקירות של עבירות מין והמשפט מתנהל בבית דין צבאי.

מה העונשים המוטלים על חיילים שביצעו עבירות מין?
כפי שציינו, צה"ל מתייחס בחומרה רבה במיוחד לעבירות מין ופועל רבות למיגור התופעה. העונשים על עבירות מין משתנים בהתאם לסוג העבירה ולחומרתה אך מדובר בעונשים משמעותיים ביותר. העונש על הטרדות מיניות יכולים להגיע לכמה שנות מאסר בפועל ואילו העונשים על תקיפות מיניות, אונס, או מעשי סדום יכולים להגיע לשנים רבות במיוחד בכלא הצבאי. שימו לב שחייל שמורשע בביצוע עבירת מין בצבא יישא איתו את הקלון הפלילי גם באזרחות. הרישום הפלילי הצבאי ימשיך איתו גם לאזרחות.

עו"ד לייצוג חיילים בעבירות מין - לא כל אחד מתאים למשימה!
במידה ומצאתם את עצמכם מעורבים בחקירה של מצ"ח בנושא של עבירות מין חשוב שתפנו כמה שיותר מוקדם לעו"ד שייצג אתכם. הזמן במקרה הזה הוא מרכיב חשוב במיוחד וככל שתקדימו לעשות זאת, כך תוכלו למזער את הנזקים. בתור חיילים תוכלו לקבל ייעוץ מעו"ד מטעם הפרקליטות הצבאית, אך ההמלצה שלנו היא למצוא עו"ד בעצמכם שיגן עליכם ועל האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר. עו"ד יונתן קמיל, בעל הכרות מעמיקה עם מערכת המשפט הצבאי, הוא האדם המתאים ביותר לתפקיד. בעברו המקצועי יש שנים של ניסיון בייצוג פלילי וייעוץ משפטי לחיילים תוך בחינת התמונה במלואה והגעה לתוצאות הטובות ביותר.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: