לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

אז לאן מגיע נשק שנגנב מהצבא?

גם סירוב פקודה או כניסה למגורי בנות/בנים שלא כחוק הן עבירות חמורות. אלא שהן, בניגוד לעבירות גניבת נשק, בדר"כ לא יפגעו פגיעה כל-כך משמעותית בביטחון של אזרחי המדינה.

גניבת נשק נחשבת לאחת העבירות החמורות ביותר וכמעט תמיד היא תגרור איום חסר תקדים על שלום הציבור. זו נחשבת עבירה פלילית שהעונש עליה יכול להגיע עד לשנות מאסר רבות במיוחד. הסיבות לגניבת נשק על ידי חיילים טמונות בדרך כלל במצוקה כלכלית כזו או אחרת, אלא שחשוב לזכור שגם אם הסיבה "נוגעת ללב", היא אינה מפחיתה בעונש החמור. חשבתם פעם לאן מגיע הנשק שנגנב מהבצא ולמה זו נחשבת לעבירה כל-כך חמורה? עו"ד יהונתן קמיל מכיר את התחום מקרוב ומציג כמה אפשרויות שכדאי להכיר.

מכירת נשקים מהצבא לעבריינים פליליים
רבים מהנשקים שנגנבים מגיעים למעשה לגורמים עבריינים בתחום הפלילי. אלו יכולים להיות עבריינים יהודים או ערבים, שעושים בנשקים שימוש לצרכי מלחמות כנופיות, איומים ופגיעה משמעותית בביטחון של אזרחי המדינה. העבריינים קונים את הנשקים בסכומים גבוהים במיוחד ומשתמשים בהם לצרכים מסוכנים ביותר. על פי הנתונים רוב הנשק שנגנב מגיע לגורמים עבריינים, מה שתורם להגדלת הפשע בארץ ולכן זה מסוכן כל-כך.

נשק צבאי שמגיע למטרות טרור
על אף שרוב הנשק באמת נמכר לגורמים עבריינים, חלק ממנו יגיע גם למטרות טרור. הדרך שעובר הנשק הגנוב היא ארוכה במיוחד ואחת מהתחנות יכולה להיות גם גורמי טרור עוינים כמו למשל מחבלים, תאי טרור, מדינות עוינות וכו´. הסכנה במקרה זה היא ברורה ומיידית וגם אם אותו חייל שגנב נשק לא חשב שלשם הוא יגיע, זה בהחלט קורה.

לא משנה לאן הנשק מגיע - הציבור כולו בסכנה!
גם אם הנשק נמכר לגורמים עבריינים ולכאורה לא אמור לפגוע באזרחים, זה בהחלט מסכן את הציבור כולו. לצערנו לא חסרות דוגמאות של אזרחים תמימים שנפגעו כתוצאה ממלחמות עבריינים, והאיום הוא באמת ממשי. על הסכנה בנשק שמגיע לגורמי טרור כמובן שלא צריך לדבר יותר מידי וכל נשק כזה משפיע עלינו באופן ישיר ומסוכן מאוד. זו הסיבה שגניבת נשק נתפסת כעבירה חמורה במיוחד, אם לא החמורה ביותר. עו"ד יהונתן קמיל, בעל ניסיון רב בייצוג חיילים בעבירות של גניבת נשק צבאי ויוכל לעמוד גם לצידכם בדרך המורכבת.