לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

משפט צבאי על עבירות פליליות

למרות שהצבא הוא מעין יקום מקביל עם לבוש משלו, קודים מוסריים, ומערכת חוקים ייחודית משלו, בתחום הפלילי הוא כמעט זהה למה שקורה במדינה האזרחית והמקבילה לו.

עבירות שנחשבות פליליות באזרחות ייחשבו לפליליות גם בצבא וחיילים שחשודים בביצוע עבירות אלו יועמדו לדין. אלא שלא כמו האזרחים במדינה, הם יועמדו למשפט צבאי בבתי משפט צבאיים. הרישום הפלילי, אגב, (במידה ויהיה כזה), ילווה אותם גם באזרחות. בכל מה שקשור לתחום הפלילי אנחנו רואים חיבור עמוק בין מערכת החוק האזרחית לזו הצבאית, מה שלא מתרחש בתחומים אחרים. עו"ד יהונתן קמיל, מומחה בתחום הפלילי ובמשפט הצבאי, מייצג בבתי משפט צבאיים חיילים שחשודים בביצוע עבירות פליליות. ההכרות העמוקה שלו עם מערכת המשפט הצבאית וגם עם התחום הפלילי מסייעים לו להשיג תוצאות טובות עבור מיוצגיו.

עו"ד צבאי או עו"ד פלילי אזרחי - מה יותר כדאי?
חיילים שעומדים לדין או שמתנהלת נגדם חקירה פלילית זכאים לייצוג של עו"ד צבאי. מדובר על עורכי דין שמכירים היטב את המערכת הצבאית ויש להם ניסיון עשיר בייצוג במשפט צבאי. האם כדאי להסתייע בהם או לשכור עו"ד פלילי מטעמכם? מצד אחד עו"ד צבאי מכיר את המערכת היטב וגם לא תצטרכו לשאת בעלויות הגבוהות. מצד שני, עו"ד פלילי מטעמכם יפעל ביתר שאת כדי להשיג עבורכם את התוצאות הטובות ביותר. אז מה עדיף? במידה ואתם עומדים למשפט צבאי על עבירות פליליות מומלץ לשכור עו"ד פלילי בעל היכרות עם המערכת הצבאית. עו"ד יהונתן קמיל זמין לשירותכם.

רישום פלילי בצבא - מה דינו באזרחות?
במידה וסרבתם ללבוש מדים או שסירבתם פקודה, זה כנראה לא ילווה אתכם גם באזרחות. עבירות מסוג זה נחשבות לעבירות צבאיות שלא יעברו איתכם גם לאזרחות. אלא שלא כל "מה שקורה בצבא נשאר בצבא" ויש עבירות שלא משנה כמה תנסו, הם לא יימחקו עם השחרור מצה"ל. מדובר על עבירות פליליות שכמו שציינו בהתחלה, הן זהות גם למערכת החוק הצבאית וגם לזו האזרחות. רישום פלילי שבוצע בזמן הצבא ילווה אתכם גם באזרחות ועשוי לפגוע בסיכויים שלכם להתקבל למקומות עבודה מסוימים וכן לגרור השלכות נוספות. כמו באזרחות, גם בצבא ניתן לפעול למען מחיקת רישום פלילי וכדי להגדיל את סיכויי ההצלחה, מומלץ להסתייע בעו"ד פלילי עם ניסיון בתחום.

סוגי עבירות פליליות שמגיעות למשפט צבאי
במידה ונתפסתם עם סמים במהלך שירותכם הצבאי, זו תיחשב עבירה פלילית לכל דבר ועניין ותועמדו לדין במשפט צבאי. כך גם עבירות של גניבה, רכוש, אלימות, תקיפות מיניות ולמעשה כל עבירה שנחשבת פלילית באזרחות תיחשב פלילית גם בצבא. חשוב לזכור שלמרות שאתם חיילים שכפופים למערכת החוק הצבאית, גם החוקים האזרחיים חלים אליכם ועליכם לעמוד בהם. צה"ל לא עושה הנחות לחיילים שביצעו עבירות פליליות וזה בכלל לא משנה מה התפקיד הצבאי שלכם ועד כמה אתם תורמים למדינה. עו"ד יהונתן קמיל זמין עבורכם לכל מקרה של חקירה פלילית או משפט צבאי על עבירות פליליות. צרו קשר