טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

תנאים לקבלת רישיון נשיאת נשק

לישראלים המבקשים רשיון לנשיאת נשק יש בד"כ סיבות מספיק טובות לכך

בניגוד לארה"ב, שם הדרך לקבלת רישיון נשק היא קלה וקצרה במיוחד, אצלנו המצב מעט יותר מורכב. ישנם תנאים ברורים שנקבעו על ידי הרשויות ורק מי שיעמוד בהם יקבל את רישיון נשיאת הנשק המיוחל. הנהלים הברורים נועדו למנוע מצבים מסוכנים לפיהם אנשים יעשו שימושים שגויים עם הנשק שברשותם, כמו שקורה לא פעם במדינות בהם האישור מתקבל בקלות רבה יותר. עו"ד יהונתן קמיל יסקור בשורות הבאות את התנאים הדרושים לקבלת הרישיון ואת הפרוזדורות שיש לעבור עד לאישור הסופי.

מהם התנאים לקבלת רישיון נשק
כדי לקבל רישיון נשק בישראל צריך קודם כל לעבור את תנאי הסף הבסיסיים ורק לאחר מכן ניתן לבחון את התנאים שבשלב המתקדם יותר. תנאי הסף הבסיסיים דורשים שהמבקש יהיה מעל גיל 21, שיהיה בעל שליטה בסיסית בשפה העברית, שיהיה תושב קבע במדינה, שיציג הצהרה של רופא שהוא כשיר לכך מבחינה בריאותית ושיעמוד בהכשרה הנדרשת. לאחר מכן יצטרך מבקש הרישיון להוכיח שהוא עומד באחד מהתנאים שנקבעו ובניהם ניתן למנות: מתגורר או עובד ביישוב "רגיש ביטחונית" מתוך רשימת היישובים שנקבעה, בעל חנות יהלומים, מורה דרך, שירת בדרגת סרן ומעלה, עובד באבטחה (שימו לב שלא כל משרות האבטחה מזכות ברישיון נשק), מדריך ירי ותנאים נוספים… במידה ואתם עומדים באחד מתנאים אלו תוכלו להגיש בקשה לרישיון נשיאת נשק.

איך מגישים בקשה לרישיון נשיאת נשק?
כדי להשיג את רישיון הנשק המיוחל (ובהנחה שאתם עומדים בתנאים שנקבעו) תצטרכו למלא טופס בקשה ולצרף אליו את כל המסמכים הרלוונטיים. מסמכים רלוונטיים אלו מסמכים המוכיחים שאתם עומדים בתנאים (תעודות מקצוע, הצהרת רופא, תעודות שחרור וכו'). את הטופס והמסמכים תצטרכו להגיש ללשכת משרד הפנים, שם יעיינו בה הגורמים המוסמכים. במידה ולא יהיו חסרים מסמכים הבקשה תועבר הלאה אל גורמים משטרתיים שייתנו את האישור הסופי. שימו לב כי בכל שלב יכולות הרשויות לשלול את בקשתכם כתוצאה מסיבות שונות שעומדות לנגד עיניהן.

מה קורה במקרה של שלילת בקשה לרישיון נשיאת נשק?
במקרה מסוג זה יש לכם את הזכות להגיש ערעור על ההחלטה ולנסות לשכנע את הרשויות שאתם כן יכולים לשאת נשק. עומדים לרשותכם ימים ספורים שבהם תוכלו להגיש את הערעור על ההחלטה ומומלץ ביותר להיעזר בשירותי עו"ד לשם כך. לעורך דין מיומן ומנוסה בטיפול בתיקים מתחום הנשק יש כלים וטכניקות שמסייעים לו להגדיל את סיכויי הערעור. זכרו כי ההחלטה שלא לאשר רישיון נשיאת נשק יכולה להשתנות (כמובן שלא בכל מקרה) ולכן יהיו פעמים בהן הערעור יהיה כדאי ומשתלם.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: