טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

עונש על תלונת שווא

בשורות הבאות נעסוק בעונשים הצפויים על הגשת תלונת שווא ונזכיר שבכל מקרה מומלץ להתייעץ עם עו"ד מקצועי שיפעל לייצוג האינטרסים שלכם ולצמצום הנזקים האפשריים.

תלונות שווא הוגשו מאז ומעולם אם כי בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה משמעותית בהן. תלונות שקריות מתחלקות לשניים: יש את אלו שמוגשות כתוצאה מפרשנות שגויה או מחוסר הבנה מדויק של המציאות, ויש את אלו המוגשות כחלק ממניעים נקמניים ומתוך ניסיון לפגוע ולשנות את הקלפים. היום נעסוק בתלונות שווא המוגשות במטרה לפגוע ולנקום ומתוך ניסיון לשנות תוצאות משפטיות כאלה ואחרות. הן מתרחשות פעמים רבות בתיקים של גירושין ומשפחה אך בהחלט לא רק. לצערנו תלונות שווא הן תופעה נפוצה שמשמשת אנשים להשגת האינטרסים הפרטיים שלהם, גם אם הדבר מצריך מתן עדות שקר. משרד עו"ד יהונתן קמיל עוסק בייצוג וייעוץ נפגעי תלונות שווא וגם את הצד השני של מגישי תלונות 

תביעה אזרחית על הגשת תלונת שווא
בתור נפגעי תלונת שווא אתם עלולים להיתקל בתוצאות ובהשלכות כבדות במיוחד. נזק כספי ( כתוצאה מאובדן ימי עבודה), פגיעה בשמכם הטוב, פגיעה באפשרויות קידום בעבודה ועוד. ההשלכות עלולות להיות הרסניות ולאחר סגירת תיק מחוסר אשמה תוכלו להגיש תביעה אזרחית על הגשת תלונת שווא. כך תוכלו לדרוש את הפיצויים המגיעים לכם על האובדן הכספי וכן על הנזקים הנפשיים שנגרמו לכם. הזכות לחירות והזכות לשם טוב הן שעומדות לצידכם במקרה זה וקבלת פיצויים (במידה ותזכו כמובן) יכולים להקל במעט על הנזקים שנגרמו.

עונשי מאסר על הגשת תלונות שווא
רשויות החוק מתייחסות בחומרה רבה להגשת תלונה שקרית והן מבינות כי היא פוגעת באופן מובהק באינטרס ובסדר הציבורי. כחלק מהמלחמה בתלונות שווא מטיל בית המשפט עונשים כבדים במיוחד שיכולים להגיע אפילו עד תקופות מאסר ממושכים ביותר. זה יקרה רק לאחר חקירה מאומצת ולאחר משפט שבו הוכח כי אותו מתלונן הגיש תלונה שקרית ועדות כוזבת. הגשת תלונה שווא היא עבירת פלילית לכל דבר ועניין והחוק אינו מקל בה ומתייחס אליה בכל הרצינות הדרושה.

עונשים על הגשת תלונות שווא בעבירות מין
כל מה שציינו לעיל אינו תקף בעבירות מין, שם היחס לתלונות שווא והטיפול בהן הוא אחר. אמנם אנו עדים לא פעם לתלונות שקריות בעבירות מין, אך יחסן של רשויות החוק לכך יהיה שונה. מה שעומד מאחורי זה הוא שמדובר בתחום רגיש במיוחד והפעלת סנקציות נגד מתלוננות שווא עלול להרתיע קורבנות אחרים מלהתלונן. לפי ההנחיה המשפטית לא יוטלו עונשים על הגשת תלונות שווא בעבירות מין אלא אם מדובר בנסיבות חריגות במיוחד. במקרים אלו כן יתבצעו חקירות ויופעלו עונשים.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: