טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

עו"ד למחיקת רישום פלילי

רישום פלילי מעיד על תיקים פליליים שנפתחו ועדיין לא הועברו לתביעה או על תיקים פליליים שנסגרו מסיבות שונות.

התחלתם בתהליך קבלה לעבודה חדשה או קליטה ליישוב קהילתי כזה או אחר וביקשו מכם תעודת יושר מהמשטרה? מדובר בהליך שגרתי שרבים צריכים לעבור, אלא שאם יש לכם רישום פלילי הוא יופיע באופן מיידי בתעודת היושר ועלול לפגוע בסיכויי קבלתכם. רישום פלילי הוא כתם שחור בעברו של אדם וגם אם התיק שנפתח נגדכם לא הוביל להרשעה או הוכחת אשמה, עלולות להיות לו השלכות עתידיות. מדובר למעשה בתיעוד משטרתי ממוחשב על כל העבירות וההאשמות שיש נגד אדם מסוים וכל העונשים שניתנו לו. בנוסף לאלו,

למה כדאי למחוק רישום פלילי?
העניין עם הרישום הפלילי הוא שרוב הזמן הוא לא יפריע לכם אולם ברגע שהכי לא תהיו מוכנים, תגלו שהוא מפריע ומעכב אתכם. כפי שהזכרנו בראשית דברינו, זה יכול להיות בקבלה לעבודה, לתפקיד מסוים, גיוס ליחידה מסוימת, קבלה ליישוב שיתופי קהילתי ועוד. מסיבה זו כדאי לפעול למחיקת רישום פלילי, אפילו אם בנקודה זו נראה לכם שאין לכם כל צורך בכך. רישום פלילי הוא כתם ב"קורות החיים" שלכם והוא יכול למנוע מכם חלומות ושאיפות רבים. עו"ד יהונתן קמיל ילווה אתכם בהגשת בקשה למחיקת רישום פלילי תוך בחינת כל האפשרויות העומדות בפניכם.

איך מוחקים רישום פלילי?
כדי למחוק רישום פלילי יש להגיש בקשה מסודרת ולשלוח אותה בדואר למדור מידע פלילי. כדי להגדיל את סיכויי הצלחת הבקשה יש לצרף אליה את כל האישורים והמסמכים הרלוונטים שיכולים להעיד לטובתכם. חשוב לדעת שישנו חוק התיישנות וכללים נוספים שקובעים מתי ניתן להגיש בקשה למחיקת רישום פלילי והמדור מאשר או שולל בהתאם לפרמטרים נוספים. מומלץ להתייעץ עם עו"ד פלילי שיבחן את המקרה שלכם ויסייע לכם להמציא את כל המסמכים הדרושים לאישור הבקשה.

ביטול רישום פלילי של תיקים סגורים
גם תיקים פליליים שנסגרו מעילה של חוסר עניין לציבור או חוסר ראיות נשארים ברישום הפלילי. זה אומר שגם אם לא הורשעתם או נפתחו נגדכם הליכים משפטיים נוספים, רישום פלילי ישנו והוא עלול להפריע לכם בעתיד. כדי לפעול לביטול ומחיקת הרישום הזה יש לפנות למדור מידע פלילי ולהגיש בקשה מסודרת. הסיכוי למחיקת רישום פלילי לתיקים שנסגרו הוא גבוה יחסית ופעמים רבות המשטרה מאשרת את הבקשה. כמובן שכל מקרה לגופו וייעוץ מעו"ד מומחה יסייע לכם להגיש בקשה בצורה מסודרת ובאופן שיגדיל את סיכויי הצלחתה.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: