טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

נפגעי תלונת שווא

עו"ד יהונתן קמיל, מומחה בתחום הפלילי, יעמוד לצידכם תוך מיצוי כל האפשרויות להוכיח שמדובר בתלונת שווא.

בוקר אחד אתם קמים בבוקר ומגלים שהוגשה נגדכם תלונה שקרית שהקשר בינה לבין המציאות הוא מקרי בהחלט. אתם מבולבלים, פגועים ובעיקר חוששים מאוד לעתידכם. נתחיל בזה שנציין שהגשת תלונת שווא יכולה לגרור נזק בלתי הפיך למי שנגדו היא הוגשה. היא יכולה לפגוע בשמו הטוב, בפרנסה שלו, ביחסים שלו עם המשפחה וחבריו ובכל תחומי החיים שלו. נמשיך בזה שנגיד שבמידה והוגשה נגדכם תלונת שווא עליכם לפעול במהרה כדי לאסוף כל הוכחה או ראיה לכך. עליכם להתנהל במקצועיות ובאחריות ולעשות כל שביכולתכם כדי להוכיח שמדובר בתלונה שקרית שאין לה כל אחיזה במציאות.

מה עושים במקרה שהוגשה נגדי תלונת שווא?
כפי שאתם וודאי מבינים, ההשלכות של הגשת תלונת שווא יכולות להיות הרסניות במיוחד. אתם עלולים להיתקל בתוצאות של זה בכל חלק בחיים שלכם, ממקום העבודה שלכם ועד היחסים בתוך המשפחה. הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להתייעץ עם עו"ד פלילי בעל ניסיון בטיפול בתלונות שווא. עו"ד מקצועי ינחה אתכם מהי הדרך הנכונה ביותר לנהוג בה במקרה שלכם כדי להוכיח את חפותכם ואת זה שמדובר בתלונה שקרית. ברוב המקרים תצטרכו לאסוף ראיות חזקות ומוצקות לכך שמדובר בשקר. במקרה זה כדאי להפעיל את "התותחים הכבדים" ביותר שעומדים לרשותכם, גם אם יהיה צורך לשכור לשם כך שירותי חוקר פרטי. זכרו כי מדובר בשמכם הטוב ולכן עשו כל שביכולתם כדי לטהר אותו. עו"ד יהונתן קמיל בעל ניסיון רב בטיפול בתיקים מסוג זה ויוכל לעזור לכם לפעול בדרכים חכמות ויעילות.

העונשים על הגשת תלונת שווא
למרות שגורמי החוק מתייחסים בכל כובד הראש לתלונות שמוגשות אליהם, הם גם מתייחסים ברצינות רבה לתלונות שקריות שמוגשות. בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה בהגשת תלונות שווא וכן לניסיונות של הרשויות להילחם בתופעה. בתור נפגעי תלונות שווא דעו שהרשויות עומדות לצידכם ויכולות להטיל עונשים כבדים על מי שהגיש נגדכם תלונה שקרית. העונשים יכולים לכלול קנסות, רישומים פליליים ואפילו תקופות מאסר בפועל. שימו לב כי החוק מתייחס באופן שונה לתלונות שווא על עבירות מין ובמקרים אלו דרכי הטיפול הן אחרות.

איך המשטרה מטפלת בתלונות שווא?
כחלק מהניסיון להילחם בתופעת הגשת תלונת שווא, פועלת המשטרה בדרכים רבות גם אם לא תמיד הן נראות לעין. בכל מקרה בו מתעורר חשד להגשת תלונה שווא או מתן עדות כוזבת, תפתח המשטרה לבירור העניין ובמידת הצורך תביא את הדברים לחקירה. אמירת האמת היא ערך עליון, היא חיונית לשמירת הסדר הציבורי ולכן היא חשובה ביותר בעיני גורמי החוק. במקרה זה חשוב להתייחס לעניין של תלונות שווא בעבירות מין, שם הטיפול הוא שונה. עבירות מין הן תחום רגיש במיוחד וכדי לא למנוע מנשים  (או גברים) להתלונן העונשים אינם תקפים  במקרה זה. הגשת תלונה על עבירות מין דורשת אומץ רב ומצב בו מתלונני שווא יתפרסו ויענשו, עלול לגרום לחשש בקרב אלו שנפגעו. על מנת שלא להרתיע קורבנות להתלונן ישנה הנחיה לטפל בתחום באופן אחר.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: