טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

תלונות שווא של קטינים

התחושה הזו שמאשימים אותך במשהו שלא עשית היא תחושה נוראית. מעבר לעלבון ולחוסר האונים, תלונות כוזבות יכולות להשפיע באופן מובהק על עתידם של אלו שנגדם הוגשו

לתלונות המוגשות במשטרה יש השפעה רבה וברוב המקרים הן יובילו לחקירות ומיצוי הדין עם מי שנגדו הוגשו התלונות. אלא שפעמים רבות אנו עדים לתלונות כוזבות המוגשות ממניעים כאלה ואחרים. אם הוגשה נגדכם תלונה כלשהי ואתם חשים כי מדובר בתלונת שווא שנועדה לפגוע בכם יש להיוועץ במהירות עם עורך דין פלילי שיבחן את האפשרויות העומדות בפניכם. עו"ד יהונתן קמיל, מומחה בפלילים, מסביר על תלונות שווא של קטינים - מה יש לעשות בנידון, מה יעלה בגורלם של המתלוננים ומה התוצאה במקרה בו התלונה הוכחה כתלונה כוזבת.

תלונות שווא בעבירות נגד קטינים
רשויות החוק פועלות בכל האמצעים העומדים לרשותן כדי למגר תופעות של אלימות בתוך המשפחה. בדיוק בגלל זה הן יתייחסו במלוא הרצינות לקטינים שמתלוננים על עבירות מין ואלימות שבוצעו כנגדם. חשוב להבין כי ישנן פעמים בהן התלונות המוגשות הן חלק מניסיון להשיג תוצאות מסוימות והן למעשה תלונות שקריות. במקרה זה יש לפעול להוכחת האמת בסיוע עורך דין מומחה בפלילים שיפעל להוצאת הצדק לאור. ביהמ"ש מתייחס ברצינות רבה לתלונות קטינים אך גם מבין כי לא תמיד הן מדויקות או נכונות.

מה העונש על הגשת תלונת שווא של קטין?
מסירת ידיעה כוזבת היא פעולה חמורה במיוחד שמהווה עילה לתביעה פלילית ולעונשים כבדים (אפילו עונשי מאסר). יחד עם זאת, בית המשפט עורך אבחנה ברורה בין תלונות שווא המוגשות על ידי קטינים ונשים ומתייחס אליהן באופן אחר. ביהמ"ש יוצא מנקודת הנחה שבמקרים אלו עדות שקרית יכולה להיות פעמים רבות תוצאה של פרשנות שגויה או מאבקי כוח בתיקי גירושין ומשמורת. בנוסף לכך, ביטול תלונה (בין אם בגלל שהיא שקרית ובין אם מסיבות אחרות) יכול לגרור חשש מהגשת תלונות (אמיתיות) ולכן לא בכל מצב יופעל עונש באופן אוטומטי. ברוב המקרים, כאשר תלונות נשים או קטינים יוכחו כתלונות שווא, לא יופעלו סנקציות כנגדם. כמובן שיש מקרים יוצאי דופן אך זהו הקו הכללי בו נוקטות הרשויות.

מה עושים במקרה של הגשת תלונה כוזבת על-ידי קטין?
התוצאות של הגשת תלונה יכולות להיות הרסניות ביותר ולפגוע בעתיד הקרוב והרחוק של מי שנגדו הוגשה. גם אם לבסוף הוכחה התלונה כשקרית התוצאות אינן נעלמות ושמו הטוב של האדם עלול להיפגע. ייעוץ עם עורך דין פלילי הוא הפעולה המיידית שעליכם לעשות במקרה כזה. הזמן בו הוא רכיב חשוב ביותר וככל שתקדימו לפעול כך תוכלו למזער את הנזקים. גם אם הרשויות לא יפעלו נגד קטינים שהגישו תלונת שווא, הן יוכלו לפעול לביטול התלונה ולניקוי שמכם. ליווי עו"ד הוא חשוב לאין שיעור ואל תוותרו עליו בשום פנים ואופן.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: