טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

תלונות שווא על עבירות מין

משרד עו"ד דין יהונתן קמיל מסייע למי שהוגשו נגדו תלונות שווא על עבירות מין תוך ביצוע פעולות לביטול התלונה וצמצום נזקים עתידיים.

אתם מחשיבים את עצמכם כאנשים שומרי חוק, עושים הכל כדי לפעול על פי החוקים ונמנעים מביצוע עבירות פליליות. בוקר אחד אתם מתעוררים ומוצאים את עצמכם מואשמים בביצוע עבירות מין, מופתעים מכך וחוששים מאוד לגורלכם. אתם מאמינים מעל לכל ספק בחפותכם ולא מבינים מניין הגיעו התלונות האלו שעלולות לפגוע בשמכם הטוב ולהרוס לכם את החיים הלכה למעשה. האם יש מה לעשות בנידון או שגורלכם נתון בידי מי שבחר להרוס את חייכם מתוך כוונת זדון? למרות שרשויות החוק רואות בחומרה רבה תלונות על עבירות מין, הן גם רואות בחומרה לא פחות רבה תלונות שווא. בכל מקרה שהוגשה נגדכם תלונה על עבירות מין ואתם מאמינים כי מדובר בתלונת שווא יש לפנות במהרה לעו"ד פלילי בעל ניסיון בטיפול בתלונות שווא. הזמן במקרה זה משחק תפקיד חשוב וככל שתקדימו לפנות לייעוץ משפטי תוכלו להשיג תוצאות טובות יותר.

מה העונש על הגשת תלונת שווא בעבירות מין?
תלונת שווא היא מעשה פלילי לכל דבר ועניין ואלו שבוחרים לפעול בדרך שכזו עלולים למצוא את עצמם עומדים בפני עונשים כבדים. עונש על הגשת תלונת שווא עשוי להגיע גם עד חמש שנות מאסר אולם יש לשים לב שהעונשים אינם תקפים במקרה שמדובר בתלונות שווא בעבירות מין. במקרים אלו ישנם הנחיה לא להעמיד לדין את המתלוננים מתוך הבנה כי ברוב המקרים הם נתונים במצבים נפשיים מורכבים ולרוב לא יפעלו בהליכים פליליים כנגדם. במקרה זה יש לפעול למען חקר האמת ולפעול לביטולה של התלונה ולניקוי שמו של הנאשם, במידה והתברר שאכן מדובר בתלונת שווא.

סיבות להגשת תלונות שווא בעבירות מין
לצערנו ישנם מקרים רבים בהם תלונות על עבירות מין מתבררות לבסוף כתלונות שווא שעלולות לפגוע בשמם הטוב, בקריירה, במצב המשפחתי ובכל תחומי החיים של מי שנאשם בהן. הסיבה להגשת תלונות שווא נובעת פעמים רבות מהבנה לא נכונה של הסיטואציה ומפרשנויות שגויות ולכן ברוב המקרים לא יופעלו הליכים כנגד מי שהגיש תלונת שווא. במקרים אחרים תלונות שווא יוגשו ממניעים של סחיטה, סכסוכים בתוך המשפחה, וממניעים נוספים בסגנון הזה. גם במקרים אלו לא יוגשו תלונות ברוב המקרים ובמצב שכזה יש לפנות לסיוע עו"ד פלילי למטרת ביטול התלונה.

מה אפשר לעשות במקרה של הגשת תלונת שווא על עבירות מין?
תלונת שווא יכולה להרוס את החיים של מי שהוגשה נגדו ולפגוע בו באופן קשה. מעבר לאובדן ימי עבודה (ולעתים גם מקום העבודה), התלונה פוגגת בשמו הטוב, גורמת לו לעוגמת נפש, מונעת ממנו אפשרויות רבות והיא בעלת השלכות הרסניות. במקרה ואתם חשים שנגרם לכם עוול גדול על אף שהתלונה בוטלה, יהיו פעמים שתוכלו לנקוט בתביעה אזרחית לבקשת פיצויים. אמנם הפיצויים לא יפתרו את עוגמת הנפש אך הם בהחלט יכולים לסייע בפיצוי על הכסף שאבד ולשפר במעט את איכות החיים שנפגעה. משרד עו"ד דין יהונתן קמיל, בעל ניסיון רב בטיפול במקרים של תלונות שווא בעבירות מין, יעמוד לצידכם ויסייע לכם בבחינת כל האפשרויות ובחירה של זו הנכונה ביותר עבורכם.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: