טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

עורכי דין למעסיקי שוהים בלתי חוקיים

מדינת ישראל מתמודדת כבר שנים רבות עם מסתננים לא חוקיים לשטחיה ומטילה עליהם ועל המעסיקים שלהם עונשים שעשויים להיות כבדים במיוחד.

בתור מעסיקים אתם וודאי נתקלים לא פעם בקושי בגיוס עובדים ואולי אפילו גם לכם יצא לא פעם להעסיק עובדים באופן לא חוקי, בין אם מתוך מצוקת עובדים ובין אם מתוך חוסר בקיאות בחוקים. במידה ונתקלתם באישומים מסוג זה משרד עורכי דין יהונתן קמיל ישמח לעמוד לצידכם בניסיון למזער נזקים ולייצג אתכם ואת האינטרסים שלכם על הצד הטוב ביותר.

מה העונש למעסיקים של שוהים בלתי חוקיים?
במסגרת נסיונותיה של מדינת ישראל להתמודד עם סוגיית השוהים הבלתי חוקיים עומדים לרשותה צעדים וסנקציות שהיא יכולה להטיל הן על השוהים עצמם, הן על אלו שסייעו להם להגיע לשטחי המדינה והן על המעסיקים שלהם. בין אם ידעתם שמדובר בשוהים לא חוקיים ובין אם לא, אתם צפויים לעונשים כבדים שיכולים להגיע גם עד שנתיים מאסר בפועל ותשלום של כנסות בשווי עשרות אלפי שקלים. בנוסף לכך יהיו פעמים שיבטלו למעסיקים את היתרי ההעסקה שלהם, דבר שיכול לגרור השלכות חמורות במיוחד על עתיד העסק. כמובן שההמלצה היא לעשות את כל הבירורים בטרם העסקת העובדים ולפעול רק על פי החוקים, אך במידה ונתקלתם בבעיה לאחר ההעסקה יש להתייעץ עם עורך דין בעל ניסיון בייצוג מעסיקים לשוהים בלתי חוקיים בכדי שזה יבחן את כל האפשרויות העומדות בפניכם.

העסקת עובדים זרים לא חוקיים
כפי שציינו, בתור מעסיקים לשוהים בלתי חוקיים אתם נושאים באחריות כבדה ועלולים להיתקל בעונשים וסנקציות שעלולים לגרום לכם לנזקים גדולים. הלנת שוהים בלתי חוקיים וכן העסקת עובדים זרים שלא בחוק נחשבות לעבירה פלילית לכל דבר ועניין ורשויות החוק יפעלו בכל האמצעים הדרושים כדי להעניש את העוברים על החוק וכדי למגר את התופעה ולשמור על ביטחון המדינה. בתור מעסיקים עליכם להקפיד ביתר שאת על החוקים ולדאוג שכל מי שמועסק על ידכם שוהה במדינה באופן חוקי. במידה ונתקלתם בבעיה ואתם זקוקים לייעוץ או ייצוג עורך דין פלילי, נוכל לעמוד לצידכם ולהיעזר בניסיון ובידע שצברנו לאורך השנים.

איך להימנע מהעסקת עובדים לא חוקיים?
הדרך הטובה ביותר להימנע מהעונשים היא כמובן להימנע מהעסקת עובדים זרים שלא כדין. נכון שזה לא תמיד קל אך עליכם לפעול כדי להעסיק רק עובדים בעלי אישור עבודה לישראל. בדקו בנרות את המסמכים של העובדים שלכם, את דרכי ההגעה שלהם לישראל ואת האישורים שהם מחזיקים. פקחו על הנושא בכל רגע נתון ודאגו להעסיק רק את אלו שעומדים בתנאים. פקחי משרד הפנים פועלים בעניין כל הזמן ומבקרים ללא הרף בבתי העסק השונים. דאגו לפעול על פי החוק וכך תימנעו מקנסות כבדים, פגיעה בעסק שלכם ואפילו ממאסר בפועל. אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל שלב, גם במקרה בו נתפסתם על העסקת עובדים לא חוקיים.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: