טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

תלונות שווא על אלימות במשפחה

בוקר אחד אתם קמים ומגלים שהוגשה נגדכם תלונה על אלימות במשפחה. ההלם והבלבול שאוחזים בכם לא ניתנים למילים ואתם, שמאמינים בלב שלם שלא פגעתם באיש, חשים כמי שנפל לבור התהום.

תלונות שווא על אלימות במשפחה עלולות להיות כואבות ופוגעות במיוחד ולהוביל לתוצאות והשלכות הרסניות במיוחד. צווי הגנה, צווי הרחקה ואפילו מאסר בפועל הם רק חלק מהסנקציות שעומדות בפני רשויות החוק נגד מי שחשוד כנוקט באלימות במשפחה. אבל מה עושה מי שמרגיש שהתלונה הוגשה נגדו ללא כל עילה מוצדקת וכחלק ממאבק כוחות במסגרת סכסוך משפחתי? מה עושה מי שמעולם לא נקט באלימות ומצא את עצמו מזומן לחקירה על לא עוול בכפו? התשובה ההגיונית ביותר היא לפנות לעורך דין פלילי שיסייע לכם להתמודד עם האשמות ולהוציא את הצדק לאור.

לצערנו בני משפחה רבים עושים שימוש שגוי בזכותם להגיש תלונה ובוחרים להגיש תלונות שקריות בניסיון להתנכל לבני משפחתם וכדי להשיג תוצאות מסוימות בסכסוך. זה קורה בדרך כלל בתיקי גירושין מורכבים או בסכסוכים משפחתיים בין הורים לילדים, בין אחים ובמקרים אחרים. מדובר בתופעה מאיימת שיש למגר ולפתור במהירות רבה בסיוע עו"ד מקצועי ובעל ניסיון.

סיבות להגשת תלונת שווא על אלימות במשפחה
מרקם היחסים במשפחה הוא עדין במיוחד ועלול בקלות להתקלח לסכסוכים מכוערים שפוגעים בכל הנוגעים בדבר. פעמים רבות נוקטים בני משפחה בצעד של הגשת תלונת שווא במטרה לפגוע בבן משפחה מסוים ובמטרה לנסות להשיג תוצאות מסוימות בסכסוך. תיקי גירושין הם המקרים הפופולריים ביותר שבהם מוגשות תלונות שווא אך לא רק. זה יכול לקרות גם בסכסוכי אחים, הורים וילדים, וגם בריבים בין בני משפחה בדרגות אחרות.

מהו העונש על הגשת תלונת שווא על אלימות במשפחה?
במידה ויחליט בן המשפחה לבטל את התלונה שהגיש ייגנז התיק ויוסר האישום מעל בן המשפחה. כמובן שזה לא יעשה בהרף העין אלא רק לאחר שהמשטרה ורשויות החוק חקרו והאמינו שאכן מדובר בתלונת שווא. הגשת תלונת שווא עלולה ליצור כתם משמעותי על מי שהגיש אותן ואפילו לפגוע בהסדרי ראייה או בתוצאות נוספות. יתרה מכך, מי שהוגשה נגדו תלונת שווא יכול לתבוע את המתלונן על הוצאת דיבה ולשון הרע והוא עלול להיענש על כך על פי חוק.

ייעוץ משפטי בנושא אלימות במשפחה
אם הוגשה כנגדכם תלונה על אלימות במשפחה ואתם סבורים כי מדובר בתלונת שווא וכי אתם חפים מכל פשע, כדאי שתדעו שיש מה לעשות! דינם עוד לא נגזר ובמקרה זה ייצוג משפטי מקצועי יכול לשנות את התמונה לטובתכם. עו"ד יהונתן קמיל, מומחה בטיפול במקרים מסוג זה, יעמוד לצידכם ויפעל בכל הדרכים לביטול התלונה ולהוצאת הצדק לאור. במקרים מסוג זה הזמן משחק תפקיד חשוב ביותר ומומלץ לפנות לייעוץ משפטי במהירות האפשרית.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: