טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

היעדר ראיות

במצב בו מוגשת תלונה כנגד אדם בגין חשד לביצוע עבירה מתחילים באיסוף הראיות. הראיות הן מה שיסייע לבית המשפט לקבוע את אשמתו או חוסר אשמתו של אותו אדם בביצוע העבירה.

ישנן פעמים רבות שאיסוף הראיות נתקל בקשיים רבים עד כדי הגעה למצב של היעדר ראיות. היעדר ראיות הוא למעשה מצב בו לא נמצאו מספיק ראיות הקושרות את הנאשם לביצוע העבירה, דבר שעשוי להוביל בסופו של דבר לסגירה התיק הפלילי כנגדו ולכך שכתב האישום לא יוגש. במקרה כזה הסיבה לסגירת התיק תהיה "היעדר ראיות", דבר שעלול להיות בעל השלכות עתידיות לחייו של הנאשם. משרד עו"ד יהונתן קמיל ישמח לעמוד לצידכם במקרה של היעדר ראיות וישתמש בידע ובניסיון שברשותו על מנת להגן על האינטרסים שלכם.

סגירת תיק פלילי מחוסר ראיות
ישנן מספר סיבות לסגירה של תיק פלילי ולביטול הגשת כתב האישום. זו יכולה להיות הסיבה של "חוסר עניין לציבור", כמו גם "חוסר אשמה", "היעדר ראיות" ועוד. יש לשים לב לכך שתיק פלילי שנסגר עקב היעדר ראיות עלול להכתים את אותו אדם שכן הוא מטיל לכאורה ספק בחפותו. הסיבה לסגירת התיק נעוצה בחוסר בראיות ולא בחוסר האשמה. ניתן לפעול לשינוי סיבת סגירת התיק ולמחיקת הרישום הפלילי. מומלץ לשם כך להצטייד בעו"ד בעל ניסיון בפלילים בכדי שזה יבחן את התמונה במלואה ואת כל דרכי הפעולה האפשרויות.

מתי נסגר תיק עקב היעדר ראיות?
כאשר מוגשת תלונה, כאמור, מתחיל השלב המהותי בכל תיק פלילי והוא איסוף הראיות. על התביעה לעשות כל שביכולתה בכדי לאסוף כמה שיותר ראיות הקושרות את הנאשם לביצוע העבירה. הראיות הן שיכריעו את התיק ובלעדיהן למעשה לא ניתן יהיה לקדם את התיק . כאשר התביעה לא מצליחה לאסוף מספיק ראיות או שהראיות שאספה אינן חזקות מספיק בכדי להאשים אדם מסוים, זה יכול להוביל לסגירת התיק. תיק פלילי נשען על ראיות ובהיעדרן הוא בהחלט יכול להיסגר.

סגירת תיק מחוסר אשמה
חוסר אשמה היא הסיבה "האידיאלית" ביותר לסגירת תיק פלילי עבור הנאשם. הסיבה הזו למעשה מנקה אותו מכל רבב ומציגה את חפותו המלאה בנושא. בעוד סגירת תיק פלילי עקב "היעדר ראיות" מטילה ספק בחפות האדם, "היעדר אשמה" עושה בדיוק את ההפך ולכן נחשבת לסיבה האידיאלית. הסיבה שבגינה נסגר התיק הפלילי היא חשובה לאין שיעור והיא קריטית למען עתידו של אותו אדם. לפיכך חשוב לפעול בכדי שהתיק ייסגר מהסיבה שתתרום לעתיד האדם ולא תכתים אותו.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: