טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

עבירות פליליות של קטינים

קטינים שטרם מלאו להם 18 ומבצעים עבירות פליליות מקבלים בדרך כלל יחס שונה מאלו שמקבלים בגירים שביצעו עבירות פליליות. בעוד הבגירים יקבלו את העונש הקבוע בחוק, קטינים שיבצעו עבירות דומות יכולים לקבל עונשים אחרים ושונים במהותם.

אפשר להגיד שהחוק עושה עם הקטינים "חסד" וכי הוא מתייחס אליהם באופן אחר ופועל מתוך גישה חינוכית שיקומית. כאשר קטין מבצע עבירות פליליות זה עלול להשליך על כל שארית חייו ובגיל הזה (מתחת ל-18) זה משמעותי ביותר. המטרה העומדת בפני גורמי החוק היא להוציא את הקטין ממעגל העבריינות ולכן הוא זוכה ליחס אחר, סלחני יותר ובעל מטרות שיקומיות יותר. ייצוג קטינים בבית המשפט הוא בעל השלכות מרחיקות לכת על עתידם ולכן יש לבחור לשם כך עו"ד מקצועי ובעל ניסיון בתחום. משרד עורכי הדין של יהונתן קמיל עוסק, בין היתר, בליווי משפטי של קטינים ונוער מתוך מטרה למזער נזקים ולפעול למען עתידם.

עורך דין פלילי לייצוג נערים
כדי לייצג קטינים שביצעו עבירות פליליות לא מספיק לדעת את התחום הפלילי על בוריו ויש לגלות בקיאות גם בייצוג קטינים ונוער. מערכת המשפט שאחראית על שפיטת נערים שונה מזו שאמונה על הבגירים והיא כוללת מעורבות עם מעגלים אחרים כמו מוסדות החינוך והרווחה. עורך דין לייצוג קטינים בבית המשפט צריך לפעול מול הגורמים הללו ובמטרה להשיג לנער שביצע עבירות את אפשרויות השיקום הנרחבות ביותר.

מדיניות בית המשפט אל עבירות פליליות שבוצעו על ידי קטינים
מדיניות בית המשפט כלפי אותם קטינים שביצעו עבירות פליליות נחשבת לסלחנית בהרבה מזו שהוא מפעיל כלפי הבגירים. זה אומר שבגיר שביצע את אותה עבירה בדיוק עלול לשאת בעונש קשה מזה שיקבל הקטין, דבר שיהיה בולט לעין באופן ניכר. הסיבה לכך, כאמור, נובעת מהרצון להוציא את הקטין ממעגל הפשע ולאפשר לו להתיישר אל עבר עתיד טוב יותר. הדרכים לעשות זאת הן באמצעות מיצוי אפשרויות השיקום וענישה בדרכים שיסייעו לנער לחזור ככל הניתן לדרך הישר. המדיניות הזו מטיבה גם עם הקטין אך בהחלט גם עם החברה כולה בכך שהיא תורמת לצמצום הפשע.

חקירת קטינים על חשד לעבירות פליליות
המדיניות השונה המופעלת כלפי הקטינים באה לידי ביטוי עוד בשלב החקירה המשטרתית. חקירת קטינים מתנהלת באופן שונה כאשר ישנן זכויות שמגיעות רק להם כמו : נוכחות הורה או מבוגר אחר בחקירה, איסור על חקירות לילה, אפשרות להתייעץ עם עו"ד בכל שלב וכו'. כדי לממש את כל מה שמגיע וכדי לדאוג להליך הוגן ככל הניתן יש להיעזר בשירותי עורך דין פלילי בעל ניסיון בייצוג קטינים. משרד עורכי הדין יהונתן קמיל עומד לשירותכם תוך ייצוג מקצועי וחתירה להליך משפטי הוגן ובעל אפשרויות שיקום עבור הקטין.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: