טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

ביטול רישום פלילי

אם אין סיבה לכתם, אין סיבה שיהיה כתם!

אם כל מי שנחקר במשטרה היה מגיע לבית המשפט, מערכת המשפט הייתה קורסת. העומס בבתי המשפט ברור ומוכר וזוהי הסיבה לכך שתיקים רבים מסתיימים ברישום פלילי בלבד. הסיבות לסגירת תיק פלילי ברישום וללא דיונים בבית המשפט יכולות להיות מגוונות ובניהן ניתן למנות את: "חוסר בראיות" ו"חוסר עניין לציבור". העניין עם תיקים שנגמרים ברישום פלילי בלבד הוא שלנאשמים לא ניתנת הזדמנות להוכיח את חפותם בבית המשפט והם "מוכתמים" ברישום פלילי. עו"ד יהונתן קמיל, מומחה בתחום הפלילי, מסביר על האפשרויות הקיימות לביטול רישום פלילי.

מהו רישום פלילי?
רישום פלילי הוא למעשה תיעוד של כל הראיות, ההרשעות, התיקים והעבירות של אדם מסוים. הרישום הפלילי כולל גם תיעוד של תיקים וחקירות שנסגרו בסיבות של חוסר עניין לציבור או היעדר ראיות, כך שגם אם אותו אדם לא עשה דבר - הוא יסבול מהכתם הזה. המשמעויות של רישום פלילי הן רבות והוא בהחלט עלול להפריע לאדם בהשתלבות בשוק העבודה, בחברה, בזוגיות ובתחומים נוספים. אמנם הרישום הפלילי פוגע בשמו הטוב של האדם, אך ישנן פעולות משפטיות שניתן לבצע כדי לנסות ולמחוק אותו.

איך מבטלים רישום פלילי?
ביטול רישום פלילי הוא תהליך משפטי שמומלץ לעשות בסיוע עו"ד מומחה בפליליים. את התהליך יש לבצע לאחר בחינה מדוקדקת של הרישום הפלילי ושל הסיבות המצוינות בו. כך למשל רישום שבהם מצוינות סיבות כמו "היעדר ראיות" או "חוסר עניין לציבור" ניתן לבקש למחוק על ידי הגשת בקשה מסודרת למדור מידע פלילי של משטרת ישראל. במסגרת הבקשה יש לצרף אישורים שיכולים להביא לאישורה וכל מסמך נוסף שיכול לעזור. אפשרות נוספת לטיפול ברישום הפלילי היא באמצעות הגשת בקשה לשינוי עילת הסגירה כדי שבמקום סיבה כמו "חוסר עניין לציבור" תהיה רשומה סיבה אחרת ופחות מכתימה  כמו "היעדר אשמה פלילית".

למה חשוב לבצע ביטול רישום פלילי?
למרות שמדובר בתהליך משפטי שעשוי לגזול מכם אנרגיות רבות, מדובר בתהליך בעל חשיבות רבה. רישום פלילי יכול לפגוע באופן מובהק בסיכוי קבלה לעבודות חדשות וכן בשמכם הטוב. מקומות עבודה רבים יבקשו מכם להציג אישור משטרתי על כך שאין לכם רישומים פליליים, דבר שיכול לפסול אתכם מלהתקבל לעבודה אפילו אם מדובר ברישום שאינו מוצדק בעליל. המהלך מקובל בחברות, גופים וארגונים רבים ולכן עליכם לפעול לביטוח הרישום למען הקריירה שלכם.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: