טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

כתב אישום פלילי

כש,כדור השלג הפלילי, מתחיל להתגלגל אתם לא רוצים להישאר חשופים ללא ייצוג משפטי הולם!

כתב אישום פלילי הוא מסמך ובו מפורטים כלל האישומים והפרטים בנוגע לעבירות שביצע האדם החשוד. כתב אישום מוגש על ידי המדינה והוא תוצאה של חקירה משטרתית מאומצת שכוללת איסוף ראיות וחומרים רבים ככל האפשר. בתום תהליך זה, ובמידה וסבורה המשטרה כי ישנן ראיות מוצקות, תינתן לבית המשפט המלצה להגשת כתב אישום. ההמלצה על הגשת כתב האישום מגיעה אל התביעה והפרקליטות והן בוחנות את כתב האישום לעומק ולאחר מכן מחליטות האם להגיש את כתב האישום או לא. אם הוחלט בסופו של דבר כן להגיש את כתב האישום הרי שהוא מהווה את האות לתחילתו הליך פלילי כנגד הנאשם. כתב אישום פלילי צריך לכלול באופן מדויק ומפורט ביותר את כל פרטי העבירות שהאדם חשוד בהן: אופי המעשים, תאריך העבירה, נוכחים, עדים ופרטים נוספים ורבים ככל הניתן.

מה כולל כתב אישום פלילי?
מדובר, כאמור, במסמך מפורט המכיל כמה שיותר ראיות ועובדות אודות העבירות שביצע הנאשם, אך לא רק. בנוסף למידע מסוג זה, כתב אישום כולל חלקים "טכניים" יותר פרטיו האישיים של הנאשם וסעיפי החוקים שישנו חשד שהופרו. כמו כן כתב אישום פלילי יכלול את רשימת העדים שישמשו את התביעה בניסיון להוכיח את הטיעונים כנגד החשוד. העדים המופיעים בכתב האישום הם אלו שיופיעו במהלך ההליך הפלילי, במידה ואכן יתקיים.

ביטול כתב אישום פלילי
חשוב לציין כי הגשת כתב אישום אינה מחייבת הליכה למשפט פלילי וישנן פעמים בהן יחליט בית משפט על ביטול כתב האישום. ביטול כתב אישום יכול להתרחש למשל אם שני הצדדים מגיעים להסדר ומצליחים לשכנע את התביעה לבטל את כתב האישום. עילות נוספות לביטול כתב אישום יכולות להתרחש כתוצאה מכך שבית המשפט ימצא פסול בכתב האישום, מכך שהתביעה תחזור בה מהגשת כתב האישום ועוד. עוד בטרם הגשת כתב האישום (והחל משלב החקירה) מומלץ להיעזר בשירותי עו"ד מומחה פלילים בכדי לנסות להפעיל את מירב המאמצים על מנת לבטל את כתב האישום.

מחיקת כתב אישום פלילי
מחיקת כתב אישום יכולה להתרחש עוד בשלב החקירה המשטרתית ועוד בטרם הגעתו את כתב האישום אל בית המשפט. המשטרה יכולה להחליט על מחיקת כתב האישום הפלילי במידה והראיות אינן מספיקות, במידה ולא נמצאה אשמה פלילית, וכן במצב של חוסר עניין לציבור.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: