טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

עבירות פליליות בעידן הדיגיטלי

העידן הדיגיטלי יצר אפשרויות חדשות לפשיעה והביא עימו אתגרים חדשים העומדים בפני אנשי החוק

ההתפתחויות הטכנולוגיות הביאו לנו כל כך הרבה דברים טובים עד כי לא ניתן לדמיין את חיינו ללא הטכנולוגיה והחידושים בתחומה. העידן הדיגיטלי בו אנו נמצאים הוא עידן נהדר שמאפשר לעסקים ולאנשים פרטיים להתפתח, ללמוד וליהנות משפע בלתי נגמר של אפשרויות. אלא שלצד כל הדברים הנפלאים, העידן הטכנולוגי טומן בחובו גם לא מעט סכנות. כמו בכל מקום אחר, גם בזירה הדיגיטלית יהיו אנשים שינצלו אותה לשימושים רעים ולביצוע עבירות. בשורות הבאות יסקור עו"ד יהונתן קמיל את התחום של עבירות פליליות בעידן הדיגיטלי שהולך ותופס תאוצה ככל שהטכנולוגיה מתפתחת.

סחיטה ברשת
עבירות סחיטה נחשבות לעבירות חמורות במיוחד שהעונש עליהן עשוי להגיע לכדי שנות רבות של מעצר בפועל. לצערנו יש מי שבוחרים לנצל את הפלטפורמות הדיגיטלית דווקא לביצוע עבירות של סחיטה ברשת. זו יכולה להיות הפצת תמונות עירום (או אחרות), איום להפצת מידע כלשהו ודברים נוספים אשר פוגעים בצנעת הפרט ופרטיותו של אדם. בחסות האנונימיות של הרשת מצליחים עבריינים מהארץ ומחו"ל לבצע עבירות סחיטה מתוחכמות יותר או פחות ולאיים על פרטיותם של גולשים רבים. מדובר בעבירה פלילית לכל דבר ועניין בדיוק כשם שהיא נחשבת לכזו גם מחוץ לכבלי האינטרנט...

זיוף והתחזות
התכונות הייחודיות של העולם הדיגיטלי מאפשרות לעבריינים לבצע עבירות מסוג זה בקלות רבה יותר, הוסיפו לזה חדרי צ'ט, רשתות חברתיות ואפליקציות שונות המחברות בין אנשים למטרות שונות והרי שמדובר רק בעניין של זמן עד שהפרופילים המזויפים יחלו לתת אותותיהם. הרבה יותר פשוט להסתתר מאחורי מקלדת, להתחזות למישהו אחר גם אם לא רק לצורך ביצוע עבירות פליליות. אחד האתגרים הגדולים העומדים בפני אנשי החוק הוא ההתמודדות עם עבירות של זיוף והתחזות בעידן הדיגיטלי אשר גורמות נזק של ממש.

גניבת מידע
בעבר כדי לגנוב מידע היה צריך לפרוץ למבנה מסוים ולגנוב מסמכים ואילו כיום זה לכאורה פשוט יותר. ניתן לשבת בחדר בבית, לפרוץ למחשבים ולגנוב מידע רגיש וחשוב במיוחד. חדירה למחשבים וגניבת מידע ממוחשב היא עבירה פלילית לכל דבר ועניין והיא בין העבירות החמורות ביותר בעולם הדיגיטלי. חברות וארגונים רבים מעסיקים אנשי אבטחת מערכות מידע משלהם על מנת להתמודד עם האתגר הזה ועל מנת להגן על המידע שלהם בכל הדרכים האפשריות.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: