טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

עבירות מין

חשדות בעברות מין הן חשדות קשים!!! קחו לצידכם עו"ד מומחה בנושא ייצוג בעבירות מין

המשפט הפלילי עוסק במספר רב של קטגוריות של עבירות פליליות. אחת הקטגוריות הינה עבירות המין. מדובר בקבוצה של עבירות, הקבועות בחוק בעונשין הישראלי אשר להן מכנה משותף אחד- התנהגות מינית אסורה של אדם אחד הפוגעת באחר. עבירות המין יכולות להתבצע בדרך של מגע מיני, בדרך של אמירות בע"פ או בכתב בעלות קונוטציה מינית ואף בדרך של חשיפה למראות ותוכן מיני. עבירות המין יכולות להתבצע בין בכפיה של מבצע העבירה כלפי הקורבן  ובין בהסכמה משותפת לביצוען על ידי מבצע העבירה  (הדבר תלוי ביחסים שבין הקורבן למבצע העבירה ולגילו של הקורבן).

ייצוג חשודים בעבירות מין
לאור אופיים החמור של עבירות המין, העונשים החמורים המוטלים על מורשעים בעבירות מין ו"הכתם" שדבק במי ששמו נקשר בעבירות אלו , אף אם בסופו של דבר לא הורשע על ידי בית המשפט, מחייב חשודים בעבירות מין בייעוץ משפטי כבר מהשלב המשפטי הראשון , בין אם במסגרת ההליך במשטרה ובין בבית המשפט. למשרדנו ידע וניסיון רב בייצוג חשודים בעבירות מין, טיפול בחשודים בעבירות מין מחייב התמקצעות בדין הפלילי בכללותו וסוגיות עבירות המין בפרט. לידע וניסיון שצברנו משקל רב בייצוג שכן הוא יכול להוביל, לסגירת התיק כבר בשלבי החקירה הראשוניים, לענישה מקלה יותר ולעיתים אף לזיכוי מוחלט.

העונשים בגין ביצוע עבירות מין
היות ולמעשים הפליליים הקשורים במיניותו של האדם, ובוודאי כשאלו נעשים בניגוד גמור להסכמתו מתלווה פגיעה פיזית ונפשית לקורבן העבירה מערכת אכיפת החוק רואה בחומרה מעשים אלו ועל כן נקבעו ספי ענישה גבוהים ביחס למורשעים בעבירות מין. לא רק מערכת אכיפת החוק רואה בעבירות אלו כעבירות חמורות אלא אף החברה הישראלית בכללותה נרתעת ונלחמת במבצעי עבירות. לעיתים אנו מדווחים כי מורשעים בעבירות מין שסיימו לרצות את עונשם, קושי גדול ועמוק להשתלב בחזרה בחיי החברה והקהילה נוכח אות הקלון המוצמדת אליהם.

תלונות שווא בעבירות מין
לצערנו, כיון שרוב עבירות המין נעשות באופן דיסקרטי, ללא תיעוד, מתרחבת התופעה השלילית בה מתלוננים בתלונת שווא כנגד אדם בגין ביצוע מעשה מיני פלילי. בדרך זו, המתלונן או המתלוננת יכולים "לסגור חשבון" אם אותו אדם ולגרום לו לנזק רציני לחייו, שמו הטוב, עסקיו, מעמדו ועוד. כיון שמערכת אכיפת החוק, מתקשה בסינון של תלונות שווא, בדרך כלל ההתייחסות לתלונה כזו הינה של תלונת אמת ועל כן יש צורך לגייס את הייצוג המשפטי כבר בשלב הראשון על מנת לעצור את כדור השלג המתגלגל וככל האפשר למזער את נזקיו של מי שהתלוננו עליו לשווא. בשלב השני, משרדנו יסייע למי שהתלוננו עליו לשווא בתלונתו כנגד מתלונן השווא, ראשית על מנת שהצדק יצא לאור ושנית כנגד הנזקים שנגרמו לו מהמתלונן או המתלוננת.

חומרתן של עבירות המין ברורות לכל. הן מגלמות באופן קיצוני את הפגיעה בגופו של אדם כמו גם בנפשו של קורבן העבירה. העונש למבצעי עבירות המין והתייחסות החברה למורשעים בעבירות המין אינו קל ולעיתים נמשך אף מעבר לתקופה הקצובה שבו הורשע עבריין המין על ידי בית המשפט. יחד עם זאת, בצד הרצון להילחם במבצעי עבירות המין, אט אט מתרחבת ההבנה כי יש להיחלם גם כנגד התופעה השלילית המתרחבת של תלונות שווא בגין ביצוע עבירות מין.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: