טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

ייצוג משפטי בבית דין צבאי

חיילים שחשודים בביצוע עבירות מסוימות בדרך כלל מועמדים לדין בבתי משפט צבאיים

מערכת המשפט הצבאית מקבילה לזו האזרחית אך גם שונה ממנה במקרים רבים. המערכת הזו מטפלת בעבירות שבוצעו על ידי חיילים אך גם בחשודים תושבי השטחים שחשודים בביצוע עבירות מסוגים שונים. לחיילים יש את הזכות לקבל ייצוג מעורך דין מטעם הסנגוריה הצבאית ויש להם את האפשרות לבחור עורך דין אזרחי מטעמם. עו"ד יהונתן קמיל עונה על שאלות חשובות בנושא ייצוג משפטי בבית דין צבאי.

עו"ד מטעם הסנגוריה או עו"ד מטעמכם? - מה עדיף?
מי שעומד לדין בבית דין צבאי זכאי לקבל ייצוג מטעם הסניגוריה הצבאית. הייצוג הזה יהיה ללא עלות והוא יתקיים על ידי עורכי דין מוסמכים. יחד עם זאת, לכל נאשם יש את הזכות לקחת עו"ד מטעמו כאשר במקרה זה הוא יצטרך לשאת בעלויות. אז מה עדיף? ובכן, אני מאמין שעו"ד מטעמכם יפעל ביתר שאת להגן על האינטרסים שלכם ולייצג אתכם במהלך המשפט, מה שלא תמיד ניתן לומר על עורכי הדין של הסניגוריה הצבאית. זה לא שהם לא מקצועיים או לא מצליחים, כמו שהזמינות שלהם לא גבוהה כמו של עורך דין שתשכרו מטעמכם. הזמינות במקרה של משפט צבאי היא חשובה לאין שיעור והליווי הצמוד של עורך הדין יכריע את תוצאות המשפט.

משפט צבאי משפיע גם על החיים באזרחות?
חיילים רבים נוטים לחשוב ש"מה שקורה בצבא נשאר בצבא", אך חשוב להבין שבכל מה שקשור למשפט צבאי זה ממש לא כך. אמנם מדובר במערכת משפט נפרדת אך אישומים ורישומים שנקבעו בה, ילוו אתכם גם באזרחות. המשפט הצבאי הוא בעל השלכות ארוכות טווח ולכן יש לקחת אותו במלוא הרצינות ולהתכונן אליו כראוי. הכתם עלול ללכת איתכם גם לאזרחות ולפגוע בסיכוייכם להתקבל למקומות עבודה מסוימים, לעסוק במקצועות מסוימים ובאופן כללי להשפיע לרעה על עתידכם.

מי יכול לשמש עו"ד בבית דין צבאי?
כל עו"ד מוסמך יכול לייצג גם במשפט צבאי ואין צורך באישור מסוים. מצד אחד זה טוב כי למעשה תוכלו לבחור כל עו"ד שאתם סומכים עליו שייצג אתכם נאמנה וישמור על האינטרסים שלכם. מצד שני, חשוב להבין שזו מערכת משפט נפרדת וייחודית ודרושה הבנה מעמיקה שלה, מה שאין לכל עו"ד. חשוב לבחור עו"ד אזרחי עם ניסיון בייצוג בבית דין צבאי. זו הדרך הטובה ביותר להיות בטוחים שאתם בידיים טובות ושפועלים למענכם בזמינות גבוהה ובהבנה של הכללים הצבאיים.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: