טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

משפט על עבירות אלימות בצבא

התגייסתם לצה"ל, חשבתם שתפגשו אנשים טובים, שתרקמו חברויות לכל החיים, שתמלאו תפקיד חשוב ומשמעותי ואיכשהו מצאתם את עצמכם מעורבים במקרה אלימות? לצערנו הסיטואציה הזו אינה נדירה וחיילים רבים מעורבים בעבירות אלימות כאלו ואחרות.

אולי זה המתח שמתלווה לשירות הצבאי, אולי זה כור ההיתוך שמפגיש אותנו עם אנשים שונים מאיתנו, ואולי זה ההלם של החיים הצבאיים ששונים במהותם מהחיים האזרחיים. כך או אחרת, עבירות אלימות אינן נדירות ובכל זאת נתפסות כחמורות במיוחד. חשוב לזכור שמערכת המשפט הצבאית שונה מזו האזרחית והעונשים על עבירות אלימות יכולים להיות קשים וחמורים במיוחד. למשפט צבאי יש השלכות כבדות גם על עתידכם האזרחי וחשוב שתתכוננו אליו כראוי. עו"ד יהונתן קמיל, מומחה בייצוג במשפט צבאי, כאן לשירותכם.

מה נחשב לעבירות אלימות בצבא?
הצבא רואה בחומרה רבה מקרי אלימות שמעורבים בהם חיילים, קצינים או אזרחים עובדי צה"ל. אלימות מפרה את הסדר בצבא, מסכנת את החיילים, וגורמת לנזקים כבדים ולכן היא נחשבת לעבירה חמורה. עבירות אלימות כוללות בתוכן פגיעה של חייל בחייל אחר או פגיעה של חייל באזרח, כאשר גם פגיעה פיזית נחשבת לאלימות אך גם פגיעה מילולית (העלבה למשל). זה יכול להיות "מכות" בין חיילים אך גם אלימות ישירה של מפקד על חייל. מקרי אלימות בצבא ייחקרו על ידי מצ"ח ופעמים רבות יגיעו לבתי משפט צבאיים.

מה העונשים על עבירות אלימות שבוצעו בצבא?
כמו באזרחות, גם בצבא העונש ייקבע בהתאם לחומרת העבירה. מה שכן, ייתכן ואם "תלכו מכות" עם מישהו באזרחות זה לא יגיע לבית המשפט, בעוד בצבא דווקא כן. העונשים על עבירות אלימות בצבא יכולים להגיע לשנים רבות של מאסר, כאשר הכל תלוי בחומרת העבירה ובנסיבות. חשוב לזכור שתוצאות משפט הצבאי ילוו אתכם באזרחות והן לא "נעלמות" עם השחרור. "מה שקורה בצבא" לא נשאר רק בצבא בכל מה שקשור למשפט צבאי וחשוב להכיר בכך.

עו"ד לייצוג במשפט צבאי על עבירות אלימות
ישנה חשיבות גדולה במיוחד לעו"ד שתבחרו לייצג אתכם והפעילות שלו בהחלט יכולה לקבוע את עתידכם. עו"ד מקצועי ומיומן יוכל לייצג את האינטרסים שלכם ולצמצם את הנזק שעלול לקרות לכם. קחו בחשבון שתוצאות המשפט הצבאי ילוו אתכם גם באזרחות ועשו הכל כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר האפשריות במצבכם. עו"ד יהונתן קמיל בעל ניסיון בייצוג במשפט צבאי ומכיר היטב את מערכת המשפט הייחודית הזו. עו"ד קמיל צבר שנים של ניסיון בייצוג חיילים שמעורבים במקרי אלימות ובאמתחתו לא מעט סיפורי הצלחה.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: