טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

ייצוג במשפט צבאי על עבירות פליליות

אומרים שהצבא הוא מעין יקום מקביל עם חוקים משלו, קוד לבוש נפרד, עולם מושגים ייחודי, וגם מערכת משפט ששייכת רק לו.

חיילים שמבצעים עבירות פליליות (בין אם הן בוצעו בבסיס ובין אם לא) נשפטים בבית משפט צבאי על פי החוקים של צה"ל. אמנם זה אומר שהשופטים יהיו שופטים צבאיים, אבל זה לא מחייב שעורכי הדין יהיו צבאיים. חיילים שעומדים לדין או שמואשמים בעבירה פלילית יכולים לבחור בעצמם את עורך הדין שייצג אותם. עו"ד יהונתן קמיל, מומחה בייצוג במשפט צבאי, זמין לשירותכם.

מי נשפט בבתי משפט צבאיים?
בתי המשפט הצבאיים הם למעשה הרשות השופטת בצה"ל והם אלו שאחראים על שמירה על הסדר, אכיפת החוק ושמירה על שלומם של החיילים. כל חייל (בסדיר, בקבע, או במילואים) שחשוד בביצוע עבירה פלילית יישפט במערכת המשפט הצבאית. במקרים מסוימים גם אזרחים עובדי צה"ל יגיעו למשפט הצבאי. גם אם אותו חייל כבר הספיק להשתחרר אך בזמן ביצוע העבירה הוא היה חייל, לרוב הוא יישפט בבית משפט צבאי. ההליך הפלילי הצבאי מופרד מזה האזרחי ולעתים העונשים על עבירות צבאיות יהיו חמורות יותר.

משפט צבאי משפיע גם על החיים האזרחיים
חשוב להבין שעבירות פליליות שבוצעו בזמן השירות הצבאי הן בעלות השפעה מכרעת גם על החיים האזרחיים. תיק פלילי צבאי (בדיוק כמו תיק פלילי באזרחות) יכול ליצור כתם בעברכם ולמנוע מכם להתקבל למקומות עבודה שונים ולגרור נזקים נוספים. רבים חושבים ש"מה שקורה בצבא נשאר בצבא", אבל בתחום הפלילי זה ממש לא כך. ההשלכות "משתחררות מהצבא" ביחד אתכם וכדאי מאוד להכיר בכך. אם מצאתם את עצמכם מעורבים בהליך פלילי צבאי הקפידו להצטייד בעו"ד מיומן ומקצועי שיגן על האינטרסים שלכם ויצמצם ככל הניתן את הפגיעה בעתידכם.

היתרונות בבחירת עו"ד אזרחי לייצוג בבית משפט צבאי
כפי שציינו, ההשלכות של הליך פלילי בשירות הצבאי הן חמורות ובעלות השפעה עתידית נרחבת. מסיבה זו עליכם לעשות כל שביכולתכם כדי ליצור לעצמכם עתיד אזרחי טוב יותר. כאן נכנס לתמונה העו"ד שייצג אתכם. חשוב לבחור עו"ד בעל הכרות מעמיקה עם מערכת המשפט הצבאית וניסיון עשיר בייצוג חיילים בעבירות פליליות. היתרונות בבחירת עו"ד אזרחי הם רבים וכוללים, בין היתר: זמינות גבוהה יותר, ניסיון גם במערכת האזרחית (דבר שיכול לעזור מאוד), מוטיבציה רבה יותר להגן על האינטרסים שלכם, ופרספקטיבה רחבה יותר כתוצאה מניסיון בשתי מערכות המשפט.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: