טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

משפט על גניבת נשק צבאי

כשאתם מקבלים נשק צבאי אתם מקבלים איתו אחריות רבה על ביטחונם של כלל אזרחי ישראל

אתם מקבלים את הנשק רק אחרי שעברתם את ההכשרה המתאימה ואחרי שקיבלתם את כל ההדרכות לשמירה עליו. נסיבות חיים מסוימות גורמות לא פעם לחיילים לגנוב נשק מצה"ל ולמכור אותו בתמורה לסכומי כסף גבוהים במיוחד. צה"ל רואה בחומרה רבה עבירות הקשורות לנשק צבאי והעונשים על גניבה אובדן יכולים להיות חמורים במיוחד. הסיבה לכך היא כמובן הרצון להגן על תושבי ישראל, דבר שהופך למורכב יותר כאשר הנשק נגנב ועובר לידיים עוינות.  מצאתם את עצמכם מעורבים בעבירות נשק כאלה ואחרות? עו"ד יהונתן קמיל הוא הכתובת. שנים של ניסיון בתחום הפלילי והכרות מעמיקה עם מערכת המשפט הצבאית הם שמאפשרים לו לייצג חיילים במשפט צבאי ולהצליח לא פעם למזער את הנזקים באופן משמעותי.

איך מגיעים למצב כזה?
סביר להניח שהדבר הראשון שאמרו לכם כשנתנו לכם את הנשק הוא שאתם חייבים ללכת איתו לכל מקום, כולל למקלחת. כנראה שגם ציידו אתכם בהוראות הקפדניות לשמירה על הנשק שלכם וכנראה שגם יישמתם את ההוראות . אז איך חיילים מגיעים למצב שהם גונבים נשק מבסיסים צבאיים? הסיבה לכך היא כסף. ארגוני פשע רבים זיהו את הפוטנציאל שיש בחיילים עם בעיות כלכליות והם "יושבים עליהם" ומנסים לשכנע אותם לגנוב נשקים שישמשו אותם במלחמות העבריינים. כמעט כל חייל שגנב נשק צבאי הוא חייל שנתקל בקשיים כלכליים וקיווה שזה מה שיוציא אותו מהבוץ ויסייע לו לעבור בהצלחה את תקופת השירות המאתגרת. כמובן  שגם נסיבות כלכליות מורכבות ככל שיהיו הן לא תירוץ לגניבת נשק, אך ברוב המקרים הן מה שמוביל את החיילים לעשות זאת.

מה העונש על גניבת נשק מבסיס צבאי?
למרות שהסיבות לגניבת נשק יכולות להיות רגישות במיוחד (כמו כסף לאוכל למשל) , צה"ל רואה בחומרה רבה גניבת נשק. וכן, גם אם מדובר בחייל שגנב כדי להביא לאחיו הקטנים כסף לאוכל לבית הספר, הוא ייאלץ לשאת בעונש. העונשים על גניבת נשק יכולים להגיע לשנים רבות של מאסר ורק לאחרונה נשפט חייל לעונש של 9.5 שנות מאסר. במקרה שמתנהלת נגדכם חקירת מצ"ח על גניבת נשק חשוב לפנות בדחיפות לעו"ד פלילי שיסייע לכם להתנהל באופן מדויק יותר שיוביל למיזעור הנזק.

עו"ד פלילי עם ניסיון בייצוג חיילים במקרים של גניבת נשק
בתור חיילים אתם זכאים להתייעץ עם סנגור צבאי ואתם יכולים לבחור את העו"ד שלכם בעצמכם. אנחנו ממליצים על האפשרות השנייה שתבטיח לכם זמינות גבוהה יותר ומקצועיות גדולה יותר. עו"ד פלילי יהונתן קמיל בעל ניסיון רב בייצוג חיילים במשפט הצבאי גם בעבירות של גניבת נשק. הוא ילווה אתכם לאורך הדרך ויפעל להשגת התוצאות האפשריות הטובות ביותר עבורכם. אל תעברו את זה לבד!
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: