לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

רישוי נשק ב 2019

אז נכון שעדיין לא הגענו למצב של ארצות הברית ועדיין לא ניתן להשיג נשקים בחנויות הסופר, ובכל זאת משהו השתנה בתחום

אם פעם הדרך להוצאת רישיון נשק כללה עמידה בתנאים מחמירים מאוד, אפשר לומר שכעת המצב מעט יותר גמיש. זה התחיל עם רפורמת כלי הנשק שיצר השר גלעד ארדן שהרחיבה את הזכאים לרישיון נשק חוקי, כאשר גם בשנת 2019 נראה לה המשכיות. הרפורמה נועדה על מנת להגדיל את תחושות הביטחון של אזרחי ישראל ונוצרה לאור ריבוי אתגרים ביטחוניים שפקדו אותנו. אז מה צפוי לנו בשנת 2019? מה יעלה בגורלה של הרפורמה שהתחילה? מי יהיה זכאי לרישיון נשק והאם התהליך יהיה קל יותר? עו"ד יהונתן קמיל עם כל התשובות.

רפורמת כלי הנשק של השר ארדן - מה צפוי לה בשנת 2019?
הרפורמה החדשנית שהחלה לקרום עור וגידים בשנת 2017 תלווה אותנו גם בשנת 2019 במטרה ליצור תחושות ביטחון ברחובות וביישובים שרגישים יותר מבחינה ביטחונית. לאחרונה הקים השר ארדן וועדת פיקוח שתעקוב אחרי יישום הרפורמה בפועל ותבחן את ההליכים המתקיימים בנושא. הרפורמה עוסקת בהרחבת הקריטריונים לקבלת רישיון נשק כך שאנשים שבעבר לא היו זכאים, כעת יוכלו להוציא רישיון נשק על פי חוק. נדמה כי בשנת 2019 יפעלו רבות כדי לחזק את תחושות הביטחון של האזרחים וכדי להצליח להתמודד עם הטרור שבתקופות מסוימות הולך ומתגבר. ההסדרה של התחום הושלמה למעשה וכעת ישנו צורך לוודא שהדברים מיושמים.

קריטריונים לקבלת רישיון נשק ב-2019
הקריטריונים לקבלת רישיון נשק הורחבו כאמור ובשנת 2019 נרגיש את באופן מובהק. יישובים חדשים ייכנסו לתחום הזכאות וכך גם בעלי תפקידים נוספים. בין הקריטריונים שמאפשרים הוצאת רישיון נשק ניתן למנות: תושבי קו קידמי (יישובים עם רגישות ביטחונית), בעלי עסקים המחזיקים חפצים יקרי ערך, מובילי חומרי נפץ, מתנדבים במשמר האזרחי, קצינים יוצאי צה"ל, משטרת ישראל או השב"ס, נהגים שעוסקים בהסעת נוסעים ועוד. חשוב לציין שהתהליך להוצאת רישיון נשק אינו השתנה אלא רק התבחינים הורחבו. זה אומר שכדי להוציא רישיון יש צורך בהצגת כל המסמכים הרלוונטים, במילוי הטפסים ובהגשת לרשויות החוק המטפלות בעניין. ניתן להסתייע בעו"ד מומחה בתחום הנשק שיעזור לכם בקיצור וייעול התהליך.

הגשת ערעור על שלילת רישיון נשק- האם יהיו שינויים?
לא כל הבקשות לקבלת רשיון נשק מאושרות באופן אוטומטי וגם מי שכבר בעל רישיון נשק עשוי למצוא את עצמו במצב של שלילת הרישיון. זה קורה וכנראה שגם בשנת 2019 זה ימשיך לקרות. בפני המשטרה עומדים מספר שיקולים שיכולים להביא לשלילת רישיון הנשק או לשלילת הבקשה לרישיון נשק. במקרה זה כדאי במיוחד לקבוע פגישת ייעוץ אצל עו"ד מומחה שיבחן את התמונה כולה ויציע את דרכי הפעולה המתאימות. לעתים הגשת ערעור על שלילת רישיון נשק תהיה יעילה ולעתים החלטת המשארה תהיה מוצדקת ולא יהיה יותר מידי מה לעשות.  עו"ד יהונתן קמיל עומד לרשותכם עם שנים של ניסיון בתחום ושימוש בטכניקות משפטיות שנמצאו פעמים רבות כיעילות במיוחד.