לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

למה צריך עורך דין בהליך רישוי נשק?

אתם בסך הכל רוצים רישיון נשק כדי להרגיש בטוחים יותר במקום המיוחד שאתם מתגוררים בו.

אתם זקוקים לרשיון נשיאת נשק בכלל בשביל העבודה המיוחדת שאתם עוסקים בה. אז למה זה לא יכול להיות פשוט יותר? למה צריך עו"ד כדי להשיג רישיון נשק? קודם כל תדעו שלא צריך ואין חובה כזו. בהחלט תוכלו להגיש את הבקשה בעצמכם וללא סיוע של עורך דין. עם זאת, כדאי לדעת שעו"ד יכול להפוך את התהליך לפשוט יותר, ובמקרים מסוימים גם להגדיל את סיכויי ההצלחה של בקשתכם. עו"ד יהונתן קמיל עם כל הפרטים.

איך מגישים בקשה לרישוי נשק?
בניגוד לארה"ב (שם תוכלו למצוא נשקים אפילו בסופר), כאן המצב מורכב הרבה יותר. הליך הוצאת רישיון נשק הוא הליך בירוקרטי ארוך שיכול לקחת זמן רב. רשויות החוק בוחנות היטב כל בקשה ורק במקרה והמבקש עומד בכל התנאים, ניתן לבסוף הרישיון המיוחל. כדי להוציא רישיון נשק תצטרכו למלא את הטופס המתאים ולהגישו אל לשכת רישוי כלי הירייה. אל הטופס תצטרכו לצרף את כל המסמכים הרלוונטיים המעידים על כך שאתם עומדים בקריטריונים שנקבעו: הצהרת בריאות חתומה על-ידי רופא, אישור על עיסוקכם המקצועי, על מקום מגוריכם וכל דבר נוסף שעשוי להביא לאישור הבקשה. לאחר הגשת המסמכים בוחנת הלשכה את החומרים ויכולה לאשר את הבקשה, לבקש אישורים נוספים או לשלול אותה. למרות שזה נראה לכאורה פשוט, מדובר בהליך שעלול להתארך ולקחת זמן רב.

מה חלקו של עו"ד בהליך רישוי נשק?
כפי שאמרנו, אין חובת ייעוץ עו"ד בהגשת בקשה לרישיון נשק, אך הוא בהחלט יכול לעזור. עו"ד פלילי עם ניסיון בהוצאת רישיון הנשק יוכל לאמוד את סיכויי אישור הבקשה ולחסוך לכם זמן וכסף רבים במקרה שאין סיכויים כאלה. חשוב לזכור שהגשת בקשה לרישוי נשק כרוכה בעלויות גבוהות שחבל שתישאו בהן במידה ואין לכך סיכוי מלכתחילה. עו"ד מקצועי יעזור לכם בהשגת המסמכים הרלוונטיים ויוכל להפוך את ההליך המורכב לידידותי ופשוט יותר. כיוון שאתם עומדים מול גופים ציבוריים בעלי כוח רב ישנה חשיבות גבוהה לליווי עו"ד שישמור על האינטרסים שלכם. במקרה בו ישללו את בקשתכם, חלקו של עורך הדין יהיה גדול בהרבה והוא יסייע לכם בהגשת ערעור על ההחלטה.

מה אעשה במקרה ששללו לי את הבקשה לקבלת רישיון נשק?
גם אם נדמה לכם שאתם עומדים בכל הקריטריונים, יכולות רשויות החוק לשלול את בקשתכם לקבלת רישוי נשק. ישנם תנאים רבים ומספיק שאינכם עומדים באחד מהם, או מספיק שיש סיבה בגינה חושבים שאינכם יכולים לשאת נשק, ניתן שלא לאשר את הבקשה. חשוב לדעת שגם החלטה שלילית אינה סופית ושביכולתכם לערער עליה. במקרה זה מומלץ ביותר להיעזר בעו"ד פלילי מומחה בתחום הנשק כדי שיסייע לכם בהליך שצפוי לכם. עו"ד עם ידע וניסיון יכול להשיג סיכויים טובים יותר להצלחת הערעור. הגשת ערעור על שלילת בקשה לרישוי נשק אפשרית רק במידה שתצליחו להשיג נימוקים משכנעים ובזה יכול עו"ד לעזור.