לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

עורך דין מגשר הוא כנראה השילוב המנצח

כשתזדקקו לסיוע בפתרון מחלוקות תגלו שעומדות בפניכם שתי אופציות עיקריות: סיוע משפטי מעו"ד או סיוע ממגשר שעוסק בתהליכי גישור.

זו יכולה להיות מחלוקת משפחתית (גירושין, סכסוכי ירושה, סכסוכים בין הורים, אחים וכו´), מחלוקת עסקית (אי העברת תשלומים למשל), ומחלוקות מתחומים נוספים. ההבדלים בין עורכי דין למגשרים הם רבים ולכל אחד דרכים וסמכויות אחרות שבעזרתן הוא יכול לסייע לכם לפתור את המחלוקת. בשורות הבאות מסביר עו"ד יהונתן קמיל את ההבדלים בין עורכי דין למגשרים כדי שתוכלו לקחת את ההחלטה הנכונה עבורכם.

עורך דין או מגשר - מה עדיף?
עו"ד הוא בעל מקצוע שלמד תואר במשפטים, סיים תקופת התמחות במשרד עורכי דין, עבר בהצלחה את  בחינות הלשכה המאתגרות ורק לאחר מכן הוסמך לעסוק בעריכת דין ובייעוץ משפטי ללקוחותיו. מגשרים, מנגד, לא נדרשים לעבור מסלול כזה ארוך ובתוך חודשים ספורים (משתנה ממקום למקום) הם יוכלו לעסוק בניהול הליכי גישור. אם נדמה לכם שהעובדה שעו"ד עוברים מסע ארוך יותר בדרך להסמכה הופכת אותם לבעלי המצקוע העדיפים, נגיד שזה לא בהכרח כך. הבחירה צריכה להיות בהתאם לאופי המחלוקת ולנכונות שלכם לניהול התהליך. אם אתם מוכנים לשבת למשא ומתן עם הצד השני עד אשר ימצא הפתרון המתאים הרי שסיוע ממגשר יכול להתאים לכם. אם המחלוקת עמוקה במיוחד ואין אפשרות למו"מ שכזה אלא לניהול הפתרון ע"י בית המשפט בלבד, הרי שאין לכם ברירה אלא לפנות להליך משפטי. לשם כך מומלץ להצטייד בעו"ד מומחה בתחום המחלוקת שידאג לייצג את האינטרנסים שלכם ולהוביל לפתרון הטוב ביותר עבורכם

ההבדלים העיקריים בין הליך משפטי להליך גישור
בעוד הליך גישור יבוצע על-ידי מגשר מוסמך, סיוע משפטי כדאי לקבל רק מעו"ד מוסמך ובעל ניסיון. הליך משפטי מתקיים בבית המשפט ואילו הליך גישור יכול להתקיים בכל מקום. בהליך גישור ישאפו הצדדים להגיע לפתרון ביניים שמקובל על שניהם, ובהליך משפטי ינסה כל צד להביס ולנצח את הצד השני. העלות של הליך גישור תהיה בדר"כ נמוכה יותר מזו של ייעוץ וליווי מעו"ד מומחה בפערים שיכולים להגיע עד אלפי ועשרות  אלפי שקלים. בהליך משפטי אין לכם שליטה ממשית בתוצאות ומה שיוחלט בבית המשפט תצטרכו לקבל בהכנעה בעוד בגישור אתם תהיו אלו ששולטים על התוצאה (עד גבול מסוים). משך הזמן של הליך גישור הינו קצר יותר משך הליך משפטי ותוכלו להגיע לפתרון מהיר בהרבה מזה שתגיעו אליו בבית המשפט.

היתרונות בעו"ד שהוא גם מגשר
בשנים האחרונות יותר ויותר עורכי דין לומדים גישור ומוסיפים יכולות ואפשרויות נוספות לארגז הכלים שלהם. עורך דין מגשר יוכל לתת לכם יותר ולסייע לכם למעשה בכל הליך שלא תבחרו. לבעל מקצוע כזה יש ידע רב גם מתחום הגישור וגם מתחום המשפטים והוא יוכל להשתמש בידע הזה למענכם ולפתרון המחלוקת בצורה הטובה ביותר. מגשר שהוסמך כעו"ד יוכל לנהל הליך גישור מקצועי ואפקטיבי יותר שישיג תוצאות מהירות וטובות במהלך תהליך גישור. מנגד, עו"ד שהוסמך כמגשר יוכל להעניק לכם ליווי וייעוץ משפטי רגיש ומקצועי ולהשתמש גם בכלים מעולם הגישור שלבטח יעזרו. לסיכום, ההמלצה שלנו היא שבין אם תפנו להליך גישור ובין אם להליך משפטי, בחרו בעו"ד שהוא גם מגשר לשם כך.