לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

טיפים מעורכי דין לנחקרים במשטרה

חקירה במשטרה היא לא צחוק והיא ללא ספק יכולה להיות מכרעת לגבי עתידכם

גם נדמה לכם שאתם זכאים, וגם אם נדמה לכם שמדובר בטעות גמורה, אל תזלזלו בחקירה ועשו הכל כדי להתכונן אליה ולהתנהג בה באופן הנכון ביותר. עו"ד יהונתן קמיל עם מספר טיפים חשובים שיעזרו לכם לצלוח חקירות משטרתיות באופן הסביר ביותר שאפשר.

התייעצו עם עורך דין לפני הכל
קיבלתם זימון לחקירה משטרתית? אל תעשו שום דבר לפני ייעוץ אצל עו"ד מקצועי. במהלך הייעוץ יסייע לכם עורך הדין להבין את המעמד שלכם (האם אתם נחקרים כעדים או כחשודים), הוא יסייע לכם לקבל כלים לקראת החקירה , להבין את הזכויות ואת החובות שלכם, ולהגיע אליה הכי מוכנים שניתן במטרה לצמצם נזקים עתידיים.

דאגו לעבור הכנה לחקירת משטרה מעו"ד פלילי בעל ניסיון
במהלך ההכנה המקדימה יפרוס בפניכם עורך דין פלילי את כל התרחישים האפשריים במהלך החקירה. זו למעשה הדרך הטובה ביותר להתכונן לחקירה ולהיתקל במצבים לא צפויים שעלולים להופיע. בשלב הייעוץ עליכם להגיד לעו"ד את כל האמת (גם אם היא לא נעימה או לא חוקית), שכן רק כך הוא יוכל להכין אתכם לחקירה בצורה הטובה ביותר.

הקפידו על התנהגות נאותה במהלך החקירה
חקירה במשטרה היא עניין רציני שיש לנהוג בו באופן ראוי ומכובד. גם אם אתם מאוד כועסים, וגם אם אתם בטוחים בחפותכם, הקפידו לנהוג בנימוס ולפי הכללים. עו"ד פלילי יוכל לעזור לכם בנושאי "עשה ואל תעשה בחקירת משטרה". זכרו שהאופן בו תנהגו עלול להשליך על עתידכם המשפטי וכל חריגה מהתנהגות חוקית עלולה לגרור השלכות חמורות. אל תתפרצו, אל תיתקפו, אל תנהגו באלימות (מילולית או פיזית) והקפידו לכבד את החוקר העומד מולכם.

בואו לחקירה עם מסרים מנוסחים ויעילים
כבר אמרנו בראשית דברינו שחייבים להגיע מוכנים ככל הניתן אל החקירה. ניסוח מסרים הוא חלק בלתי נפרד מההכנה הזו ואילו עו"ד פלילי יוכל לסייע לכם להכין מסרים שבהם כדאי שתדבקו. הקפידו לנוע סביב המסרים האלה באופן בו ינחה אתכם הגורם המקצועי ונסו להתבטא באופן עקבי סביב אותם מסרים.

הכירו את זכויותכם במהלך החקירה
גם אם אתם מוזמנים לחקירה בתור חשודים שביצעו מעשים חמורים במיוחד, עומדות בפניכם זכויות. יש לכם את הזכות לשמור על שתיקה ולסרב לשאלות החוקרים. בחלק מהמקרים עורך הדין ינחה אתכם לעשות כך מתוך מחשבה על עתיד ההליך המשפטי.