טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

הגנה על סייענים

הסייענים הפלסטינים שמשתפים פעולה עם גורמי הביטחון בישראל נתונים במצב רגיש במיוחד.

מצד אחד הם מסייעים לישראל במשימות של הגברת הביטחון ומספקים מידע על איומים הקיימים בשטח ומצד שני הם עדיין חלק מהחברה הפלסטינית. מצב הביניים הרגיש הזה מעמיד אותם באיומים כבדים ביותר מצד שכניהם הפלסטינים שבמידה והם מגלים את שיתוף הפעולה הזה הם עלולים לפגוע בהם ובבני משפחתם פגיעות קשות ביותר שיכולות להגיע עד כדי הרג. למרות האיום החריג הזה, מעמדם במדינת ישראל אינו מוסדר כך שהם לא רשאים לשהות כאן באופן חוקי ולכן הם זקוקים להגנה. משרד עו"ד יהונתן קמיל בעל ניסיון בהגנה על סייענים תוך מיצוי כל האפשרויות המשפטיות הקיימות לספק להם הגנה ואמצעים לשרוד.

ייצוג משפטי בוועדת המאוימים
ועדת מאוימים מתכנסת אחת לכמה זמן ודנה במעמדם של סייענים משתפי פעולה. בוועדה זו יכולות להילקח החלטות רבות שיכולות להסדיר את מעמדם בישראל ולאפשר להם להסיר את סכנות המוות והעינויים המרחפות מעל לראשם. מומלץ להגיע לוועדה זו בליווי עו"ד מוסמך ובעל ניסיון בייצוג בוועדות מאוימים שכן כך ניתן יהיה להגדיל את סיכויי ההצלחה ולהשיג תוצאות שיטיבו עם מצבם של הסייענים.

פיצויים כספיים למשתפי פעולה פלסטינים
בנוסף להסדרת מעמדם בארץ והשגת אשרות שהייה במדינה, ניתן להשיג לפלסטינים גם פיצויים כספיים שיאפשרו להם ולבני משפחתם להתפרנס בכבוד. חשוב להבין שמעמדם הוא רגיש במיוחד וכי הם למעשה לא שייכים לא לכאן ולא לכאן. הם מתקשים לעבוד ולהתפרנס ובאופן כללי נתונים בסיטואציה בעייתית במיוחד. הפיצוי הכספי יכול להקל במעט את המצב ולכן יש להתאמץ ולהשיגו. ייצוג על- ידי עורך דין יכול לסייע בקבלת הפיצוי הזה וכן החלטות נוספות להטבת המצב.

אשרות שהייה לסייענים פלסטינים
כאשר סייען פלסטיני מתגלה על-ידי שכניו וחבריו הוא נתון למעשה בסכנה ממשית ואינו יכול לחזור למקום מגוריו. איומי מוות והתעללות קשים ביותר מרחפים מעל ראשו והדרך היחידה שלו לשרוד היא על ידי העתקת מקום מגוריו לשטחי ישראל. כדי לעשות זאת עליו להשיג אשרת שהייה חוקית שלא תמיד ניתנת באופן אוטומטי מתוקף היותו סייען. עו"ד יהונתן קמיל מסייע לסייענים להשיג הגנות ואפשרויות נוספות שיסייעו להם לשרוד ולהתגונן מפני האיומים הקיימים.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: