טלפון עורך דין יהונתן קמיל משרד עורך דין
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

עבירות נהג חדש

אז אם עברתם בשבוע שעבר את הטסט, אתם מוגדרים "נהג חדש" עד שנתיים מקבלת הרישיון

רצוי שתשימו לב, כי בתקופה הקרובה חלות עליכם תקנות מיוחדות, ונדרשת הקפדה יתרה על חוקי התנועה בכבישים. 

על נהגים חדשים ועבירות מהירות
נהג חדש העולה לכביש הוא כמו ילד המתחיל לרכב על אופניים. מדי פעם יש מעידות, אבל עם הזמן מצטבר הניסיון. הבעיה היא, שילדים הנוסעים מהר על אופניים לא ממש מקבלים דוחות תנועה. הנהג החדש בתקופת השנתיים הראשונות נמצא תחת זכוכית מגדלת. זה אומר, שבמצבים מסוימים בהם ביצע הנהג עבירת תנועה, ההשלכות יכולות להיות קיצוניות מהרגיל. על הנהג החדש מגבלות שונות כגון מס' הנוסעים ברכב, הצגת שלט "נהג חדש" ובעבירות תנועה חמורות על הנהג יהיה לבצע תהליך מחודש של מבחן התאוריה והוצאת הרישיון כולל הטסט.

נהיגה בשכרות
אין יום כמעט, לצערנו הרב, שבו פותחים את העיתון ולא שומעים על תאונת דרכים קשה בה מעורבים פצועים או הרוגים, כאשר הכותרת היא 'עוד נהג שיכור יצא לנהוג'. נהיגה בשכרות היא העבירה החמורה ביותר של נהג על הכביש. זה אומר שמבחינת אכיפת החוק, נהג הנתפס נוהג בשכרות מקבל שלילה לרישיון הנהיגה במינימום של שנתיים מאותו הרגע. בכל הנוגע לנהגים חדשים, נהיגה בשכרות יכולה להיות מלווה בשלילת רישיון, ופסילתה לגמרי כך שעל הנהג יהיה לבצע תהליך הוצאת רישיון מחדש וזה מאוד לא נעים.

עבירות תנועה קלות
עבירות תנועה מתחלקות לכמה סוגים. ישנם עבירות תנועה כגון מהירות מופרזת או נהיגה בשכרות, וישנם עבירות כמו חגורות בטיחות, אי ציות לתמרורים, נהיגה ללא רישיון הנהיגה, אי שמירה על ימין הדרך ועוד עבירות מסוג עבירות התנועה המוגדרות קלות. כאשר הנהג נתפס בעת העבירה ברוב המקרים יירשם לו קנס ורישיונו ינקב עם נקודות. עם צבירה של 12 נקודות תחל חובה על הנהג לבצע קורס לרענון נהיגה, ועם צבירה של  36 נקודות על רישיון הנהיגה תגיע פסילת רישיון הנהיגה לכמעט שנה, עם דרישה להוצאת רישיון מחדש. כאשר נהג חדש מבצע עברת תנועה קלה הענישה תהיה יותר קשה עליו, זאת כדי שעל הנהג יהיה לנהוג בזהירות יתר עד תפיסת הניסיון ובטחון יציב על הכביש.
לא נמצאו דפי משנה

צור קשר 24/7

לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות - מלאו את הטופס הבא ואנו נדאג ליצור קשר בהקדם. במקרים דחופים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 050-6794549
שם:
טלפון:
מייל:
נושא: