לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

סוגיות נפוצות בתחום מעמד אישי בישראל

בתחום של מעמד אישי בישראל נידונים גם נושאים מורכבים במיוחד של הסדרת מעמד חוקי לאזרח זר, איחוד משפחות, מעמדם של עובדים זרים ונושאי הגירה שמעורבים בהם ענייני קירבה משפחתית.

נכון שנושאי הגירה רלוונטיים כמעט לכל מדינה, אך אצלנו בישראל ישנם חוקים וסעיפים מיוחדים שדורשים התייחסות מיוחדת. עו"ד יהונתן קמיל בעל ניסיון רב בתחום של הסדרת מעמד אישי בישראל עם התמחות מיוחדת באיחוד משפחות ורישום ילדים במשרד הפנים. בשורות הבאות הוא יתאר כמה מהסוגיות הנפוצות בתחום בישראל.

הסדרת מעמד לבן זוג זר
בעוד אזרחי ישראל נהנים ממעמד ומזכויות אזרחיות באופן אוטומטי, לבני זוגם (שאינם יהודים) זה לא כך. פעמים רבות נישאים יהודים לבני זוג שאינם יהודים אשר נתקלים בקשיים רבים בהסדרת מעמדם בישראל. למרות הקשיים והבירוקרטיות הרבות ישנן דרכים להסדיר מעמד לאזרחים זרים וזו נחשבת לאחת הסוגיות הנפוצות בתחום של הסדרת מעמד אישי בישראל.

איחוד משפחות
איחוד משפחות הוא כינוי להגירה של אדם מסוים כדי להתאחד עם משפחתו שנמצאת במדינה שבה הוא אינה נחשב לאזרח. במדינות מסוימות הגירה כזו תחשב לחוקית ואותו מהגר יזכה למעמד וזכויות, אך בישראל המצב מעט מורכב יותר. פעמים רבות אנו עדים למקרים של צורך באיחוד משפחות כשזה נוגע לעובדים זרים, למשפחות ערביות שבהן אחד מבני הזוג אינו אזרח ועוד.  גם במקרה זה יש מה לעשות וחשוב להצטייד בעו"ד מומחה בתחום מעמד אישי שיבחן את האפשרויות ויציע תכנית פעולה שמתאימה למצב.

הסדרת מעמד לעובדים זרים
בישראל חיים ועובדים לא מעט אזרים זרים כאשר חלקם מקבלים אישורי עבודה זמניים וחלקם בוחרים להסתכן ולעבוד באופן לא חוקי. על אף שמדובר בבירוקרטיה מסובכת ומתישה, ניתן להגיע למצב של הסדרת מעמדם של עובדים זרים ומאוד כדאי לעשות כך. דרך הסדרת המעמד יקבל העובד זכויות ויוכל להמשיך לעבוד מבלי לחשוש ממשטרת ההגירה. נושאים הקשורים לעובדים זרים הם בין הסוגיות הנפוצות ביותר שמשרדינו מטפל בהן תוך הקפדה על רגישות, מקצועיות וחתירה להליך מהיר ככל הניתן.