לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

ועדת המאוימים משרד הביטחון

מדינת ישראל נתונה לאיומים ביטחוניים חדשות לבקרים. אנחנו די בטוחים שאנחנו לא מחדשים לכם שום דבר ואולי אתם גם מרגישים את זה על בשרכם.

כחלק מהמאמצים להגן על אזרחי המדינה, נעזרים כוחות הביטחון במשתפי פעולה פלסטינאים שנותנים להם מידע על איומים שבדרך. זו דרך מקובלת ויעילה במיוחד למנוע פיגועים או סכנות אחרות אלא שמדובר במצב מורכב למדיי. הפלסטינאים (מן הסתם) לא רואים בעין יפה את שיתוף הפעולה הזה ותופסים את זה כבגידה לכל דבר ועניין. מתוקף כך משתפי הפעולה נתונים לאיומים גדולים במיוחד ובשל כך גם להגנה מצד ישראל. ההגנה מתבטאת במקלט ואישורי שהייה בישראל שנועדו כדי לשמור על חייהם של המסייעים ועל המשך שיתוף הפעולה.

נדמה לכאורה כי הדברים פועלים באופן תקין ורציף, אלא שלא כל המסייעים זוכים להגנה, ולעתים רבים הם נתונים לאיום ממשי על חייהם בשל שיתוף הפעולה הזה. וועדת המאוימים של משרד הביטחון נועדה בדיוק עבור אלו ש"נופלים בין הכסאות" לסיוע והגנה. דיברנו עליכם או על מישהו מהקרובים לכם? מרגישים שנתתם את הכל עבור ביטחון ישראל אבל לא קיבלתם את ההגנה המגיעה לכם בחזרה? עו"ד יהונתן קמיל זמין עבורכם לייעוץ וייצוג בוועדת המאוימים.

מי יכול לפנות לוועדת מאויימים?
כפי שציינו, ברוב המקרים פלסטינאים שמשתפים פעולה עם ישראל יזכו להיתרי שהייה במדינה ולא יהיו נתונים תחת סכנת גירוש. וועדת המאוימים שהוקמה על ידי מנהלת תיאום וקישור של הצבא נועדה עבור מי שלא זוכה לאישור שהייה ונאלץ לשוב לשטחי הרשות, מה שעלול לאיים באופן מובהק על חייו. אם אתם מרגישים שנעשה לכם עוול ושלמרות שסייעתם ושיתפתם פעולה עם כוחות הביטחון, לא קיבלתם אישור שהייה בישראל, אתם רשאים לפנות לוועדה הזו. מדובר על פלסטינאים תושבי יהודה ושומרון ורצועת עזה שחזרה למקום מגוריהם תהווה סכנה ממשית על חייהם אך ורק בגלל שיתוף הפעולה עם ישראל.

לא כל עו"ד יכול לייצג אתכם בוועדת מאויימים
נתחיל בזה שנגיד שלא קל להשיג אישורי שהייה דרך וועדת המאוימים. חברי הוועדה יוצאים מנקודת הנחה שמי שמשתף פעולה עם ישראל מקבל את היתר השהייה, כך שלא כל הבקשות המוגשות לוועדה מאושרות. כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם מומלץ להיעזר בעו"ד בעל ניסיון בתחום ייחודי זה. עו"ד יהונתן קמיל מחזיר בניסיון רב בייצוג פלסטינאים בוועדת מאויימים ויוכל לעמוד לצידכם. דרוש ידע כדי לייצג בוועדה זו ודרושה הכרות עם המערכת הצבאית ועם הסיפור המיוחד של משתפי פעולה ישראלים.

יש סיכוי להצליח? מה קורה באמת בוועדת המאויימים?
כפי שציינו, לא כל-כך קל להשיג אישורי שהייה דרך וועדת המאוימים. מדובר בוועדה חשאית שלא ידוע הרבה על דרכי הפעולה שלה ועל השיקולים העומדים בפניה. נקודת המוצא היא שמי ששיתף פעולה מקבל הגנה ולכן קשה מאוד להצליח לקבל היתרי שהייה. ולמרות זאת , זה עדיין אפשרי ומעת לעת מצליחים פלסטינאים מאויימים בפנייתם לוועדת המאוימים, כך שלא כדאי לוותר מראש. פנו עוד היום לעו"ד יהונתן קמיל שיעניק לכם ייעוץ אמין ומקצועי ויאמוד את סיכויי ההצלחה של בקשתכם.