לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

עורך דין לאיחוד משפחות

חיי משפחה הם זכות בסיסית ולכל אחד מגיע לחיות באותו מקום עם בני משפחתו.

מה קורה כשבן משפחה אחד נמצא במדינה אחת ואילו לשאר בני המשפחה החוק לא מאשר להיכנס לאותה מדינה? קודם כל תדעו שיש פתרון וישנן מספר אפשרויות שתוכלו להתאחד עם בני המשפחה שלכם. גם אם זה קשה וגם אם מסובך, אין סיבה שתוותרו על הזכות הבסיסית שלכם לחיות כמשפחה. חפשו עורך דין לענייני איחוד משפחות שיסייע לכם בתהליך, יבחן את המצב ואת האפשרויות העומדות בפניכם כמו גם את סיכויי ההצלחה. עו"ד יהונתן קמיל הוא האדם המתאים ביותר לעניין. ניסיון רב בתחום, ידע מעמיק בנושא והכרות משפטית רחבה עם הליכי איחוד משפחות בישראל הם שהופכים אותו לעו"ד המומלץ עבורכם.

הליך איחוד משפחות - איך זה עובד?
לפני שמדברים על איחוד משפחות צריך לדבר על המצב הביטחוני בישראל שהוביל לבעיה הזו מלכתחילה. אירועים ביטחוניים כאלה ואחרים שהתרחשו לאורך השנים הביאו את מדינת ישראל בצעדים מסויימים ובניהם הגבלה על איחוד משפחות. כך קרה שמשפחות הופרדו בעוד צד אחד הם תושבי הגדה המערבית ללא אשרות כניסה לישראל, ואילו הצד השני הם ערבים אזרחי ישראל. באופן כללי רק אזרחי ישראל יכולים להיכנס לישראל, דבר שגרם לפילוג משפחות. איחוד משפחות נועד להתגבר על מכשול אשרות כניסה ולאפשר למשפחות להתאחד ולחיות ביחד.  בפני רשויות החוק בישראל עומדת אפשרות לאשר כניסת תושבי הגדה לישראל במטרה להתאחד עם בן/בת משפחה ובתנאי שהם עומדים בתנאים שנקבעו. התהליך הזה נקרא איחוד משפחות וכדי שהוא יצליח מומלץ להצטייד בעו"ד בעל ניסיון בתחום בכדי שזה ילווה אתכם לאורך התהליך.

מי זכאי לאיחוד משפחות?
אם בן דוד רחוק שלכם או אח של דוד שלכם נמצא בגדה ואתם נורא מתגעגעים אליו, זה לא יספיק בשביל שיאושר איחוד משפחות. ישנם תנאים ברורים לאיחוד ורק משפחות שיעמדו בתנאים יזכו לאיחוד המיוחל. ראשית כל יהיו זכאים בני/בנות זוג של ערביי ישראל להיכנס לשטחי המדינה לטובת האיחוד. גם ילדים (עד גיל 14) של אזרחי ישראל יוכלו להיכנס כדי למנוע הפרדה במשפחה. התנאי הראשוני לאיחוד הוא שבן המשפחה ששוהה בישראל עושה זאת באופן חוקי וללא סייג. תנאי נוסף הוא שהאיחוד לא יהווה סכנה ביטחונית למדינת ישראל ויש להוכיח את זה בפני שר הפנים והרשויות שלוקחות את ההחלטה.

סיכויי הצלחה בהגשת בקשה לאיחוד משפחות
לפני שמגישים בקשה לאיחוד משפחות חשוב לבחון את המצב לפרטי פרטים ולבדוק האם בכלל יש סיכויי. לא כל משפחה מופרדת זכאית באופן אוטומטי לאיחוד וכדי להימנע מבזבוז זמן (וגם כסף), יש לחקור את הדברים לעומק. עו"ד לאיחוד משפחות יוכל לתת לכם ייעוץ ראשוני שייתן לכם מושג האם שווה להשקיע אנרגיות ומשאבים בתהליך או לוותר בשלב זה. גם אם ישנם סיכויי הצלחה גדולים חשוב להצטייד בעו"ד לאורך התהליך בכדי שזה ייצג אתכם באופן מקצועי מול רשויות החוק וישמור על האינטרסים שלכם לאורך הדרך.