לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו: 050-679-45-49

חוות דעת משפטיות

העניין עם חוות דעת משפטית הוא שמדובר במסמך שיכול להיות זה שיכריע את הכף או במילים אחרות: מסמך שצריך להתייחס אליו בכובד הראש.

אל תזלזלו בחוות דעת משפטית, אל תתנו לכל אחד לערוך אותה וראו בה מסמך קריטי שיכול לעזור לכם בשמירה על האינטרסים שלכם. אם אתם בצד התובע, חוות דעת משפטית יכולה להיות זו שתוביל לנצחונכם בתביעה. אם אתם בצד הנתבע היא יכולה להוכיח את חפותכם ולמנוע מכם לשאת בעונש או בנזקים כבדים עבורכם.

מהי חוות דעת משפטית ובאילו מקרים נזדקק לה?
מדובר למעשה בכל חוות דעת שמוגשת לבית המשפט ונכתבת על ידי מומחה מוסמך בתחומו. זה יכול להיות רופא, רואה חשבון, מומחה בטיחות, פסיכולוג או כל בעל מקצוע אחר. חוות דעת מסוג זה מוגשות לבית המשפט על מנת לסייע בבירור תהליך מסוים ועל מנת לאשר או לשלול טענה מסוימת בהליך התביעה. ככל שכותב חוות הדעת נחשב למומחה יותר בתחומו, כך לחוות הדעת יש משקל והשפעה גדולים יותר בבית המשפט. מתי נזדקק לחוות דעת משפטית? לפני תביעות (על מנת להעריך את סיכוי הצלחת התביעה), במהלך תביעות (על מנת לתת הוכחה מקצועית וחיזוק לטענות ולראיות שהוצגו), בעת חתימה על חוזים (כדי לבחון את הנתונים בצורה מקצועית ומדויקת יותר), במקרים של תאונות דרכים, תאונות עבודה, עסקאות נדל"ן וכן במקרים נוספים. חוות דעת משפטית מסייעת לנו בבירור והעמקה והיא כלי משפטי חשוב ומשמעותי ביותר.

מי יכול לכתוב חוות דעת משפטית?
גם אם יש לכם דוד שנחשב לבעל מקצוע מומלץ ומוכר, זה עדיין לא הופך אותו לאדם המתאים ביותר עבור כתיבת חוות דעת משפטית. שימו לב שאין מספר בלתי מוגבל של הזדמנויות להגשת חוות דעת משפטית, ולכן עליכם לדאוג שיכתוב אותה האדם הראוי ביותר. זה צריך להיות מומחה בעל אסמכתא (תעודה המאשרת את עיסוקו במקצוע) וכן בעל ניסיון עשיר. בנוסף לכך, יהיו מצבים בהם האדם שכותב את החוות הדעת יתבקש להופיע בפני בית המשפט ולכן כדאי שיהיה לו ניסיון בכך. שימו לב שישנם כללים לכתיבת חוות דעת משפטים ונוסחים מקובלים שיש לפעול על פיהם. לפיכך דאגו שלאדם שכותב אותה יש ניסיון והכרות עם התחום.

איך בוחרים משרד עו"ד לכתיבת חוות דעת משפטית?
אנחנו במשרד עורכי הדין של יהונתן קמיל עוסק בכתיבת חוות דעת משפטיות במגוון רחב של תחומים. יש לנו ניסיון עשיר בכתיבת מסמכים מסוג זה ובעל קשרים עם אנשי מקצוע מומחים מהשורה הראשונה. אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ומתחייבות לשמור על דיסקרטיות ומקצועיות לכל אורך התהליך. כפי שציינו בראשית דברינו, לחוות דעת משפטית יש משקל רב ומכריע ביותר וממש לא כדאי להקל בה ראש. בחרו בעו"ד בעל ניסיון בכתיבת חוות דעת משפטיות, כזה שיסתכל על התמונה באופן רחב ויכתוב את המסמך שישמור על האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר.